Wpis z mikrobloga

Potrzebuję złożyć kompa. Generalnie aktualnie nie posiadam niczego oprócz myszki xD
Może być składany z części używanych.

Budżet to max 2000 PLN z monitorem.
Chciałbym odpalić na nim Cities XL i World of Tanks. Nie muszą palić w ULTRA. Nawet średnie by mi w zupełności wystarczyły.

Jest to wykonalne?
Polecicie jakiś set?

1. Nie wiem czy celować w AMD + ATI czy tylko INTEL + NVIDIA.
2. Na jakim sockecie się oprzeć. W nowych instrukcjach piszą żeby szukać najtańszej płyty z DDR4 oraz socketem 1151.
Wiadomo ile lat jeszcze będzie żył 1150 czy 1155? Opłaca się pchać w 1151?
3. Pamięć ram. Kupić używane 2x4 GB DD3 czy faktycznie DDR4 jest tak zajebiste, że warto kupować pod to płytę główną?

Chciałbym coś co w przyszłości jestem w stanie sobie rozbudować. Mój poprzedni komp poszedł na OLX za groszę bo socket, który miał już nie był wspierany (czasy pentium 4 xD).

#komputery #komputer #komputerdogier #nvidia #ati #amd #gry #informatyka #skladaniekompow
  • 104
@Cripex: ta obudowa z zasilaczem to oczu kąpiel. ja bym nie ryzykował stawiać jakiejkolwiek platformy na takim czymś. kto wie, czy za rok to będzie nadal stabilnie napięcie trzymało, czy to posiada jakiekolwiek zabezpieczenia..
co do reszty, to:
ram - ddr 4 w tej samej cenie link, plyta główna + update biosu (+40zł) link
poniżej tego nie warto schodzić.
@Cripex: Ja kupowałem kilka miesięcy temu używane części (procesor, kartę graficzną i płytę główną) i brałem tylko części, które jeszcze są na gwarancji. Taką ogólną uwagę rzucam. A RX460 będzie spoko pewnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cripex: no części używane czasami spoko, ale nie na wszystkim warto oszczędzać. Podsumowując to wybrałeś używane 2-letnie SSD w zasadzie w cenie nowego (już bym wolał gównianego Sandiska Plus ale ze sklepu), zasilacz który nadaje się żeby go zamontować do VBIEDa jako zapalnik i monitor "uszkodzony ale poza tym 100% sprawny" ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Cripex: za 100zł więcej nowy monitor się znajdzie. Choćby nie do końca pozbawionego wad, ale mimo to polecanego BenQ GW2270 który robi robotę jeśli nie potrzebujesz ogromnego monitora (a jeśli potrzebujesz to i tak nie znajdziesz w tej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Używka z trefną matrycą za 300zł to słaby deal IMO.
@Cripex:
pierwsza możliwośc:
tak jak Ci pisałem na pw, pchaj się raczej w coś takiego:
http://www.morele.net/inventory/info/PiBVar/
+ g4560 za 269zł z esc.pl / gdzieś z allegro

zamiast 1050ti upychasz rx460 za 500zł - całość wyjdzie wtedy za około 1720zł, zostaje ci 280 na monitor. spokojnie jakąś fajną używkę znajdziesz. Co do komputera to wszystkie podzespoły masz nowiutkie, normalnej klasy zasilacz, obudowę, normalny ram (a nie jakieś starocie typu ddr3 ( ͡