Wpis z mikrobloga

Potrzebuję złożyć kompa. Generalnie aktualnie nie posiadam niczego oprócz myszki xD
Może być składany z części używanych.

Budżet to max 2000 PLN z monitorem.
Chciałbym odpalić na nim Cities XL i World of Tanks. Nie muszą palić w ULTRA. Nawet średnie by mi w zupełności wystarczyły.

Jest to wykonalne?
Polecicie jakiś set?

1. Nie wiem czy celować w AMD + ATI czy tylko INTEL + NVIDIA.
2. Na jakim sockecie się oprzeć. W nowych instrukcjach piszą żeby szukać najtańszej płyty z DDR4 oraz socketem 1151.
Wiadomo ile lat jeszcze będzie żył 1150 czy 1155? Opłaca się pchać w 1151?
3. Pamięć ram. Kupić używane 2x4 GB DD3 czy faktycznie DDR4 jest tak zajebiste, że warto kupować pod to płytę główną?

Chciałbym coś co w przyszłości jestem w stanie sobie rozbudować. Mój poprzedni komp poszedł na OLX za groszę bo socket, który miał już nie był wspierany (czasy pentium 4 xD).

#komputery #komputer #komputerdogier #nvidia #ati #amd #gry #informatyka #skladaniekompow
  • 104
  • Odpowiedz
@Cripex: jak się poszuka, to się znajdzie. Możesz szukać na olx - w tym przypadku będzie trzeba jeździć i oglądać (jeżeli zdecydujesz się na szukanie na olx - janusze tylko czekają, żeby pozbyć się niedziałającego sprzętu), ale możesz też na interiecie szukać firm sprzedających 'monitory poleasingowe'. Tutaj już za około 200-230zł znajdziesz bez problemu coś o przekątnej 20-22" w rozdzielczości 1600x900 / 1650x1050, dostając jeszcze jakąś rozruchową gwarancję (+ kupując od
  • Odpowiedz
@AceDM: Chyba sprzedam mojego Xbox One i dorzucę do kompa. Wtedy ten zestaw będzie całkowicie OK.

Ciekawe za ile mogę sprzedać XBOX ONE 500 GB + 2 pady (jeden z mini jack) + Wiedźmin 3 + Mafia 3 + słuchawki te oryginalne MS za 199 PLN + dysk 3,5 cala w obudowie 1 TB.
  • Odpowiedz
@AceDM: Kiedyś myślałem, że XO jest tańszą opcją grania, ale teraz mogę stwierdzić, że gra na XO wychodzi o wiele drożej.

EA ACCES, GOLD po 200 PLN, gry z cenami z dupy i do tego jeszcze badziewiaste promocje.
  • Odpowiedz
@Cripex: konsole nie mają jakiejś superowej wydajności. często się mówi, że hurr musisz wydać 3k na kompa, żeby sobie pograć, a konsole masz za połowę tej ceny + nie musisz tak często ulepszać sprzętu... a w rzeczywistości już komputer za 2-2,3k zjada wydajnościowo nawet ps4 pro.. nie mówiąc już o znacznie większej funkcjonalności.
  • Odpowiedz
@Cripex: z kolei, za 3,2k idzie już zbudować naprawdę potężną maszynę do grania, której i obróbka video nie jest straszna (np: proc: i5 7400 chłodzenie: fera3, mobo: ASRock H110M-HDV, gpu: rx480, ssd: iridium pro 240gb, hdd: jakiś 1tb, ram: 8gb ddr4 2133, psu: areocool kcas 500W, obudowa: silentiumpc regnum rg1) - za tą cenę masz już komputer, który pociągnie większość rzeczy (które wyszły do tej pory oraz które wyjdą w najbliższych
  • Odpowiedz
'szyna' to jest połączenie kartą z jej pamięcią (w uproszczeniu). z płytą główną karta łączy się na zączu pci express (pci express x16 w tym przypadku)
  • Odpowiedz
@Cripex: to wtedy możesz śmiało wcisnąć tam nawet rx470/ rx480 4gb ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i zasilacz można też zmienić na jakiś 450W (większa rezerwa mocy)
  • Odpowiedz
dobra. eh, ten budżet znowu nietrafiony.. 2,6k byłoby idealne XD
tak na szybko
zasilacz - jeżeli chciałbyś kiedyś zrobić upgrade do i5 - warto się zainteresować czymś takim: 179zł silentiumpc vero l1 500w
jeżeli pentium Ci wystarczy (nie planujesz używać jakichś specjalistycznych programów / obróbki filmów / czegokolwiek, co wymaga mocniejszego procka) - to nie trzeba nic zmieniać

grafika: 889zł gigabyte rx470
reszta podzespołów zostaje. cena - jakieś 2130 (2170 w opcji
  • Odpowiedz