Wpis z mikrobloga

Potrzebuję złożyć kompa. Generalnie aktualnie nie posiadam niczego oprócz myszki xD
Może być składany z części używanych.

Budżet to max 2000 PLN z monitorem.
Chciałbym odpalić na nim Cities XL i World of Tanks. Nie muszą palić w ULTRA. Nawet średnie by mi w zupełności wystarczyły.

Jest to wykonalne?
Polecicie jakiś set?

1. Nie wiem czy celować w AMD + ATI czy tylko INTEL + NVIDIA.
2. Na jakim sockecie się oprzeć. W nowych instrukcjach piszą żeby szukać najtańszej płyty z DDR4 oraz socketem 1151.
Wiadomo ile lat jeszcze będzie żył 1150 czy 1155? Opłaca się pchać w 1151?
3. Pamięć ram. Kupić używane 2x4 GB DD3 czy faktycznie DDR4 jest tak zajebiste, że warto kupować pod to płytę główną?

Chciałbym coś co w przyszłości jestem w stanie sobie rozbudować. Mój poprzedni komp poszedł na OLX za groszę bo socket, który miał już nie był wspierany (czasy pentium 4 xD).

#komputery #komputer #komputerdogier #nvidia #ati #amd #gry #informatyka #skladaniekompow
  • 104
Cities XL


@Cripex:

Wymagania sprzętowe Cities XL


Rekomendowane: Pentium 4 2.5 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD,

Windows XP SP3/Vista SP1


Nie powinno być problemu.
@eshape55: Miałem opcję kupić używanego lapka do 2000 PLN do gier bądź PC'ta.

Mam starego lapka to wymienię w nim dysk na SSD + nowa bateria i jeszcze pare lat pochodzi (Samsung RC510).

Stwierdziłem, że jak chcę komfortowo pograć to zostaje mi tylko PC jednak.
@Cripex: Ale 20 czy 40 cali?

O 144Hz nie masz co myśleć. Zakrzywione też odpadają. Pewnie jakieś 22 cale w Full HD.

Od siebie mogę dodać, że mógłbyś pomyśleć o Radeonach. Mają dłuższe wsparcie ze strony producenta. Na dodatek może ktoś chce sprzedać swoją kartę, bo na rynku niedługo pojawią się nowe karty od AMD o nazwie Vega.

Jeśli chodzi o procesor, to aktualnie raczej Intel. Jednostki obliczeniowe ze stajni czerwonych