Wpis z mikrobloga

Potrzebuję złożyć kompa. Generalnie aktualnie nie posiadam niczego oprócz myszki xD
Może być składany z części używanych.

Budżet to max 2000 PLN z monitorem.
Chciałbym odpalić na nim Cities XL i World of Tanks. Nie muszą palić w ULTRA. Nawet średnie by mi w zupełności wystarczyły.

Jest to wykonalne?
Polecicie jakiś set?

1. Nie wiem czy celować w AMD + ATI czy tylko INTEL + NVIDIA.
2. Na jakim sockecie się oprzeć. W nowych instrukcjach piszą żeby szukać najtańszej płyty z DDR4 oraz socketem 1151.
Wiadomo ile lat jeszcze będzie żył 1150 czy 1155? Opłaca się pchać w 1151?
3. Pamięć ram. Kupić używane 2x4 GB DD3 czy faktycznie DDR4 jest tak zajebiste, że warto kupować pod to płytę główną?

Chciałbym coś co w przyszłości jestem w stanie sobie rozbudować. Mój poprzedni komp poszedł na OLX za groszę bo socket, który miał już nie był wspierany (czasy pentium 4 xD).

#komputery #komputer #komputerdogier #nvidia #ati #amd #gry #informatyka #skladaniekompow
  • 104
  • Odpowiedz
@Cripex: nie ukrywam, i5 7400 byłby tu idealny. W większości gier ten pentium spisze się znakomicie, ale niektóre tytuły potrafią mu solidnie dokopac. Jeżeli chodzi o wartość g4560 - on prawdopodobnie zdrozeje w najbliższym czasie. I tak już teraz w wielu sklepach został wykupiony, wczoraj widziałem już go nawet po 319zł. W sumie nie dziwię się, bo do 400zl nie ma żadnej konkurencji. Zawsze można sprzedać, wymienić.. ale w większości sytuacji
  • Odpowiedz
@AceDM: Ratuj no Panie. Jak zwykle cebula wygrała i nie zamówiłem updejtu płyty głównej.

Jak odpalam PCta to nawet BIOS mi się nie załącza na monitorze. Całkowita czerń. Kabel działa bo ekran z TV normalnie odtwarza.

Ja mam robić updejt płyty głównej bez procka w ogóle w niej czy musi być procek włożony, a błąd jest gdzie indziej?
  • Odpowiedz
@Cripex: o kurde. update biosu - musisz mieć procka wlozonego. Ta plyta nie obsluguje bez update nowych prockow. Trochę lipna cebula :P pisz do moreli
  • Odpowiedz
  • 0
@AceDM w poniedziałek spróbuje w serwisie pc na mieście zaktualizować :/

Myślałem, że chociaż bios ruszy.

Asus widzę ma takie cudo, że można wgrywać updejt nawet bez procesora.
  • Odpowiedz