Wpis z mikrobloga

#!$%@?! Ale mi ciśnienie podnieśli

Dwóch pieszych bym wczoraj bym z premedytacją zamordował.
Nauczcie się w końcu zasad ruchu drogowego!!
Polska to ciągle jakaś azjatycka dzicz

1. Przez niewielką miejscowość biegnie droga krajowa, dla wygody puszczona "w kółko", jest jednokierunkowa i dwupasmowa na całej długości. Typowa miejska zabudowa. Jadę prawym pasem. Zgodnie z zasadami i kulturą łacińską, zatrzymuję się i ustępuje pieszemu który chce przejść przez jezdnie.
Przede mną nie ma innych samochodów, widać że jest wolna przestrzeń, a moje auto jest w pełni przeszklone. NIE MA innego powodu zatrzymania się przed pasami niż przechodzący pieszy.
A #!$%@?! Gość na lewym pasie, który był co najmniej kilkadziesiąt za mną nawet nie zwolnił. Na szczęście pieszy był świadomy.

2. Mała wieś, ta sama droga krajowa. Na końcu wsi szkoła po prawej stronie. Przy szkole zatrzymuje się "gimbus".
Po lewej stronie drogi, przed pasami widać dziecko które na tego gimbus zdążyć. Zgodnie z logiką zatrzymuję się, aby umożliwić mu bezpieczne przejście i dotarcie do autobusu (bo jeszcze będzie się śpieszył i spróbuje przebiec).
I #!$%@?!.
Gość jadący z naprzeciwka, mimo że droga prosta i 100% widoczność całej sytuacji pokonał system. Był najmniej 100m i nawet nie zwolnił, a ja w ostatnim momencie dzieciaka z jezdni klaksonem przegoniłem.

Krótko mówiąc, mało brakowało a wysłałby dwoje ludzi do piachu.

#zalesie #gownwpis #polskiedrogi
Pobierz graf_zero - #!$%@?! Ale mi ciśnienie podnieśli

Dwóch pieszych bym wczoraj bym z pr...
źródło: comment_1Nzf5NW4Q4kKvo3koQc8z6XdMqg0sL5d.jpg
  • 28
@graf_zero i w tym przypadku użycie zdjęcia typowego "Polaka" jest jak najbardziej na miejscu. OP opisał przykład tego pejoratywnego "polactwa", które powinniśmy tępić. Niestety, kultura na drodze w naszym kraju to jest tragedia. W Polsce jak w lesie - kierowcy spoglądają z góry na innych uczestników ruchu. Piesi też nie są bez wini ale cóż się dziwić, kiedy trzeba czekać dobre kilka minut żeby przejść przez przejście bez świateł na trochę bardziej
@lukaszlukaszkk: Chodziło o to że absolutnie sznura aut nie było. Gość z naprzeciwka co dzieciaka mało nie przejechał był jedynym samochodem z tego kierunku w dodatku wjeżdżał do wsi - powinien mieć 50kmh.
Po prostu NIE BYŁO POWODU dla którego miałby sie nie zatrzymać.
@graf_zero: pamiętaj

Przejście dla pieszych bez świateł? -zwolnij , bo jak potrącisz to twoja wina

Na przejściu ze światłami jest czerwone dla pieszych i ktoś wszedł na przejście? -Gaz w dechę i wycieraczki na maksa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przejście dla pieszych bez świateł? -zwolnij , bo jak potrącisz to twoja wina


@Saper9: A dlaczego się nie zatrzymać? Jak w cywilizowanym kraju? Mój samochód w mieście jedzie jakieś 20 razy szybciej od pieszego. dla mnie to sekunda, dla niego dużo więcej Ustępowanie pieszym NIC mnie nie kosztuje w czasie podróży.
@graf_zero: nie musisz się zatrzymywać, wystarczy zwolnić. Oczywiście, jeżeli przechodzień to pipka to by go puścić to trzeba się zatrzymać. W czasie podróży nic nie kosztuje, ale paliwie już tak ( ruszanie po zatrzymaniu wymaga więcej niż przyspieszenie po zwolnieniu ). Aczkolwiek podejście jak najbardziej słuszne