Wpis z mikrobloga

@PanBeton: Wiem, że tak jest poprawnie, ale jak nie jesteś na kolokwium pewien składni to piszesz:

for a:=0 to n
// nie jest pewien zapisu pętla powinna działać dla a=0..n-1
Wtedy żaden sprawdzający Ci za to punktów nie
  • Odpowiedz
@dikamilo: Pseudokod też jest spoko. Trzeba przyjąć jakieś założenie, które będzie spójne i tyle.
Ja nie chcę bronić Pascala jako jedynego słusznego rozwiązania, ale z perspektywy czasu nie potrafię znaleźć lepiej dopasowanego języka niż Pascal.

PS. We fllowchart ciężko zapisać rekursję, nie będącą rekursją ogonową.
  • Odpowiedz
@legolass: Nie zabrakło, ja nie studiuję, to kolokwium (właściwie egzamin) pisała moja różowa, którą uczyłem.
W gimnazjum przygotowywałem się do olimpiady informatycznej pisząc w C++ i nigdy nie dawałem #!$%@? o kolejność wyliczania argumentów i wiesz co? Działało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@legolass:

C jest równie przestarzały


Składnia większości najpopularniejszych współcześnie języków oparta jest na C. Pascal to przeżytek, nie ma sensu uczyć się jego składni specjalnie po to, by pisać w niej algorytmy, skoro równie dobrze można to zrobić w jednym z nowoczesnych języków.
  • Odpowiedz
@PanBeton: To nie jest kolokwium z pascala, tylko kolokwium z algorytmów, możesz zapewne je pisać w dowolnym pseudo języku, tak by prowadzący wygodnie i jednoznacznie to przeczytał. #bekazpodludzi którzy nawet nie wiedzą co studiują i na jaki przedmiot chodzą. Ale żeby taki matoł na UW, jak to się stało, co z tobą jest nie tak?
  • Odpowiedz
@mam_lagi: Właśnie niestety miałem takiego prowadzącego, że na wykładzie z C, zadania miałem zrobione poprawnie ale gdzieś średnik zgubiłem, klamerkę itp. i tak za każde brakujące uwalał punkty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A później drugi semestr i normalny prowadzący, który patrzył czy to ma sens i nagle 4,5 można mieć.
  • Odpowiedz
@PanBeton: ciekawe #!$%@? gdzie, bo ja na ten egzamin dzisiaj idę nic takiego miejsca nie ma. Ba Pascala już się nie uczy. A że na kartce to lepiej, bo na komputerze masz błąd i #!$%@?, koniec imprezy, a na kartce "no drugi przypadek jest lustrzany".
  • Odpowiedz
Na informatyce na UW na przedmiotach związanych z algorytmiką (ASD, Algorytmika) w ogóle nie pisze się żadnego kodu na kolokwiach/egzaminach.
  • Odpowiedz