Wpis z mikrobloga

Prowadzę działalność gospodarczą, księgowość prowadzi mi biuro rachunkowe. Generalnie nie mam na co narzekać - Panie są naprawdę obeznane w temacie i dobrze ogarniają sprawę. Płacę 120 zł netto za KPiR, dokumentów generuję naprawdę niewiele. Wczoraj jednak trochę żenadłem. Biuro rachunkowe wystawiło mi fakturę na 11 zł brutto za zakup dwóch segregatorów na 2017 rok do przechowywania moich dokumentów... Czekam na fakturę za ryzę papieru i toner do drukarki za wydrukowane zeznania podatkowe. Może pokuszą się jeszcze wystawić fakturę za wypisany długopis albo ilość dziurek wykonanych dziurkaczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gorzkiezale #cebuladeals #januszebiznesu #dzialalnoscgospodarcza
  • 56
A nikt się nie zastanowił, czy może taki zapis jest po prostu w podpisywanej z biurem umowie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może biuro zamiast kasować klientów, którzy mają dużo dokumentów dużo więcej, wszystkich kasuje mniej więcej równo, ale w umowie ma, że klient sam płaci za segregatory i u Ciebie to rzeczywiście tylko 11 zł, ale u kogoś innego 50 albo 100 zł? :)
Następnym razem postaram się bardziej

@akustycznie: następnym razem już nie musisz bo Ci którzy korzystają z powiadomień do tego tagu wrzuca Cię na #czarnolisto po tym wpisie wiec im to nie zrobi już różnicy czy znowu tak otagujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@akustycznie: Sprawdź w CEiDG biura czy ma wpisany handel artykułami biurowymi bo to po prostu jest sprzedaż towaru, czyli segregatorów. Jeśli nie ma to nie ma prawa takiej faktury wystawić.

No i trzeba nadmienić, że takie coś jest po prostu śmieszne. To, że trzyma papiery w segregatorach to jej sprawa i jej koszty. Pamiętaj, jak będziesz zabierał od nich papiery to zabierz też segregatory bo przecież są kupione ( ͡°