Wpis z mikrobloga

Ciekawostka. Tak wygląda wagon restauracyjny na mongolskim odcinku kolei transsyberyjskiej (podłączany i odłączany na granicach z Rosją i Chinami, każde państwo gości swoim Warsem). Przed wejściem w dobrym tonie jest zdjąć uszatkę, otrzepać kożuch i odwiesić kołczan.

Wagon mongolski, ze względu na dobre jedzenie, klimat, jak i ceny cieszy się najlepszą opinią ze wszystkich. Kiedyś podczas libacji ze swoimi rosyjskimi współpasażerami w ruskim Restoranie wydałem pierwszego wieczoru połowę swoich rubli przeznaczonych na wyjazd, przez co przez następne trzy dni jadłem chleb z pasztetem i wódką. Trzeba uważać.

#wanderlust - tag z moich podróżniczych tułaczek i opowiadań.

#podroze #podrozujzwykopem #mongolia #kolej #ciekawostki #swiat
Dwadziescia_jeden - Ciekawostka. Tak wygląda wagon restauracyjny na mongolskim odcink...

źródło: comment_2dJVQnSGEVEHAS5zlNPoMUzuhRNEI7RO.jpg

Pobierz
  • 60
@soadfan: żałuję teraz, że nie zrobiłem zdjęcia:) Nie chciałbym oszukać recytując z pamięci ale koszt takiej wołowinki to było coś ok USD 4 a piwa Sjengur USD 2. Było całkiem rozsądnie w każdym razie, gdzie w rosyjskim piwo kosztowalo USD 6 jeśli dobrze pamiętam.

@sinuh: ja tym razem jechałem od strony Chin, opisywałem wcześniej któremuś Mirkowi w komentarzu całą trasę i jak to zrobić najtaniej. Poszukam później i przekleję.
Dwadziescia_jeden - @soadfan: żałuję teraz, że nie zrobiłem zdjęcia:) Nie chciałbym o...

źródło: comment_SP7fYAF3Ww41Baab6IG2rUl7P8QtnJPP.jpg

Pobierz