Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam poważny problem..
Jestem w związku od 4 lat, aktualnie studiujemy z #rozowypasek 170 km od siebie. Spotykamy się w weekendy, ale ona jest typową piwniczanką - nigdzie nie da się wyciągnąć. Nawet w wakacje spędzamy większość dnia w łóżku, a najdalsza wycieczka na jaką mogę liczyć to do sklepu czy restauracji. Chciałbym zwiedzić trochę świata, niestety z nią nigdzie nie pojadę bo panicznie boi się nowych miejsc (może to dziwnie zabrzmi, ale obawia się nawet skorzystać z toalety poza mieszkaniem/domem).. Na dodatek jest chorobliwie zazdrosna i każdy mój wyjazd samemu byłby końcem związku.
W przyszłym tygodniu mam ostatnie egzaminy, które na 100% zdam. I tutaj pojawia się moja przyjaciółka X ze studiów.. Zaproponowała mi wyjazd do Kenii na 2 tygodnie, bo osoba z którą miała lecieć nie może ze względu na jakieś sprawy biznesowe. Po zmianie rezerwacji miałbym praktycznie darmową podróż na czarny ląd. Poważnie rozważam czy nie wybrać się na wyjazd życia (pochodzę z biednej rodziny, nie byłem nigdy dalej niż nad polskim morzem, czy w górach i cały czas marzyłem o takiej ekspedycji). Różowego nigdy bym nie zdradził, ale całą podróż zachowałbym w tajemnicy z wyżej wymienionych przyczyn. Powiedziałbym że tym razem nie mogę przyjechać, bo uwaliłem egzaminy i jestem chory, albo coś w tym stylu. Byłaby to pierwsza taka sytuacja i pewnie nie podejrzewałaby mnie o kłamstwo..
Nie wiem co mam zrobić, może któraś różowa mi doradzi?
#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale ona jest typową piwniczanką - nigdzie nie da się wyciągnąć. Nawet w wakacje spędzamy większość dnia w łóżku, a najdalsza wycieczka na jaką mogę liczyć to do sklepu


@AnonimoweMirkoWyznania: Piwniczak to potoczne okreslenie nerda. Nerdowie nie spedzaja calego dnia w lozku, nerdowie maja wiele roznych, ciekawych i fajnych zainteresowan, tyle tylko ze do tych zainteresowan nie naleza inni ludzie.
Jezeli ona lubi siedziec w lozku, to nie jest zadna
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: IMHO tych rzeczy nie powinieneś wprowadzać do związku 1) kłamstwa 2) rezygnowania ze swoich marzeń i celów. Zadaj sobie pytanie co będzie później jak wypad zagraniczny to taki problem. Z czego jeszcze będziesz musiał rezygnować w imię komfortu/focha twojej dziewczyny? Albo ile kłamstw cię czeka? Skończysz studia to takich decyzji i ważniejszych dla ciebie będzie wiele. Lepiej żeby to wyszło teraz. Jak cię zostawi po wypadzie za granicę to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jedź. Życie jest za krótkie, a takie okazje zdarzają się rzadko. Tylko nie okłamuj paskina. Czy tak czy siak inba bedzie i pewnie zerwanie, ale przynajmniej z czystym sumieniem pojedziesz ;) Nie macie 70 na karku i endoprotezy biodra, żeby nie ruszać sie z domu. I doradz paskowi prace nad sobą i wyjscie ze swojej strefy komfortu, bo jej postawa nie jest do końca normalna...
  • Odpowiedz
OP: @piwniczak: @Kielbasiarz: @freekill: @NiebieskaAlpaka: @CountGrishnackh: @inlog:
Tylko ja ją kocham i to bardzo.. Zaakceptowałem taką jaka jest, nie chcę jej robić krzywdy. Jeśli nic nie powiem, to się nie dowie - X potrafi dochować tajemnicy, nie będzie żadnych zdjęć ani innych wstawek na instagrama, czy facebooka.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiscie ze z czasem cos sie zmieni. Będzie coraz bardziej znudzona swoim życiem, przez co będzie leżeć jeszcze więcej i jeszcze mniej robić. Będzie mniej robić to będzie jeszcze bardziej znudzona swoim życiem. To koło sie zapętla. W końcu zacznie ciebie obwiniać o to ze jest znudzona, o to co jej w życiu nie wyszło bo przeleżała, o rzeczy których nie zrobiła. W końcu przyjdą dzieci i wtedy kazdy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: prędzej czy później prawda wyszłaby na jaw. Ja bym na Twoim miejscu nie martwiła się o wyjawieniu tego, że pojedziesz ze znajomą do Kenii. Martwiłabym się Waszym niedopasowaniem w związku. Jesteś pewien, że chcesz życie spędzić na kanapie przed TV? Związek, to przede wszystkim sztuka kompromisu. Musisz wypracować jakiś ze swoją różową. Jeśli Cię kocha, to niech wyjdzie z tej swojej strefy komfortu. Jeśli nie potrafi, to może warto
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wyobraź sobie, że masz z nią spędzić - z tą dziewczyną - całe życie. I co, nigdy nigdzie nie pojedziesz, bo ona nie chce, a Ciebie nie puści, bo się boi, że ją zdradzisz? To ona ma problem, nie Ty. A jeśli nie wyobrażasz sobie takiego życia w zamknięciu - to znaczy, że ten związek może i tak nie przetrwa, a Tobie ucieknie super okazja sprzed nosa. Leć i
  • Odpowiedz