Wpis z mikrobloga

Styliści i ubrania w serialach - czyli dzień jak codzień w #korpociuchy

Zastanawialiście się skąd się biorą ubrania w serialach typu Na Wspólnej, M jak Miłość, Barwy Szczęścia i multum innych polskich? W reklamach? Na zdjęciach w magazynach plotkarskich? Otóż styliści dont hew tajm for dat, nie wypożyczają ich z showroomu lecz kupują wszystko za gotówkę w sieciówkach - Zara, H&M. Robią to za 8000 zł, ba, nawet 20 000 zł. Ubierają w to aktorów (nawet buty :/), chowają metki (nie odrywają gdyż wtedy w H&M kasjer ani kierownik nie zgodzi się na zwrot) i paradują w tych ciuchach przez cały plan zdjęciowy. Zdejmują, stylistki pakują to w niebieskie torby z Ikei albo w bazarowe i przynoszą do zwrotu. Oczywiście za gotówkę. Robią to często w takich godzinach gdzie tej gotówki w kasach nie ma (nie wolno trzymać np. setek w kasie, idą one do sejfów), musi przychodzić kierownik, wyjmować ze wszystkich kas hajsy, dwie osoby zamiast sprzątać na sklepie/obsługiwać klientów muszą przyjmować zwrot (zasada dwóch par oczu). Order (kod produktu) na papierowej metce musi się zgadzać z tym w metce wewnętrznej, ubranie nie może nosić śladów użytkowania więc każdą pierdołę trzeba kilka razy sprawdzić, wpisać kod do formularza zwrotów/reklamacji, zaklipsować i umieścić w szafie na zwroty, potem wszystko powiesić na wieszaki i rozwieźć na miejsca w sklepie. Zajmuje to nawet dwie godziny, kupując ubrania w warszawskich haemach macie cień szansy że w waszym męskim sweterku wcześniej na planie popitalali bracia Mroczek, a damska spódnica była noszona przez Sochę albo Guzik. Styliści mają wielkie mniemanie o sobie - a zazwyczaj wyglądają tragicznie. I zachowują się tragicznie. HALO MOGŁABYŚ MI KASĘ DAĆ W GOTÓWCE HALO MAM SAMOLOT PODKREŚLAM SAMOLOT ZA GODZINĘ I MUSZĘ ZWRÓCIĆ CIUCHY Z GÓWNOLITU ZA 8 PATYKÓW HALO JESTEM WAŻNA JA PRACUJĘ DLA TEFAŁENU JAK TO NIE WYSYŁACIE FAKTURY CO ZA AMATORKA SZYPKO BO MAM SAMOLOT. Co ciekawe - jak trafiał się stylista-gej to albo był niesamowicie miły i widać że mu było głupio albo był chamem jak babencje.
Cóż, podobnie zachowują się gwiazdki telewizji śniadaniowych, Skrzynecka, ale Górski był spoko, Trybson z Elizą robią w TV było i na żywo są bydłem, Wardęga jak to Wardęga, Rafalala chodzi do damskiej przymierzalni a Kayah jest bardzo miłą kobietą i na żywo z bliska w ogóle nie wygląda jak Stallone.

PS Na zdjęciu tak wygląda stół tylko na otwarciu, zakończeniu pracy sklepu, w bardzo małych i nieuczęszczanych galeriach handlowych, gdy jest "New Season" albo wizytacja ze Szwecji/dekoratorów którzy siedzą wyżej. Bo tak to po 5 minutach jest burdel, SZCZEGÓLNIE NA DZIECIĘCYM bo "JA JESTEM MATKĄ NIE MAM CZASU NA NIEROZWALANIE A CÓRCE TEŻ NA TO POZWALAM".

TL;DR


#ubierajsiezwykopem #modameska #modadamska #zakupy #sklep #truestory
Pobierz
źródło: comment_kFBjSzmixOVxbrt6gLsgD82B5vmaY6Z3.jpg
  • 121
@Merkava: Janusze i Grażyny też kupują w haemach. Nie na taką skalę ale jednak. Aż czasem myślę że najlepiej ubierać się na bazarach i lumpach. Ewentualnie zamawiać online.
@Dutch: Jak chcesz to pytaj na wykopiwie o takie smaczki, powiem parę rzeczy o których nie napiszę na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kenik22: Wpisz w google #korpociuchy wykop i zobacz poprzednie moje wpisy z tego tagu.
@Hannahalla: czasem maja metkownice i moga odrywac metki i z powrotem je intalowac. Kiedys rozmawialam o tym z jedna stylistka i mowila, ze tez uwaza, ze to jest nie fair, ale nie ma alternatywy, bo wszyscy tak robia. Koszt takiego zabiegu jest niemalze zerowy, jakby nagle stylista mial kupic te rzeczy, to byloby to w ogole nie oplacalne. Robi sie tak nie tylko z ciuchami, ale i cala scenografia glownie z
@zydomasonski_lewak: Kiko ()
Na zamek śpiewaliśmy piosenki albo przebieraliśmy się w opaski z małej dziewczynki ʕʔ
A i tak najlepszy był mój 40-letni kumpel gej, kiedy głośno oznajmiał że IDZIE KLEPAĆ MAŁĄ DZIEWCZYNKĘ :D
Na dob i hace byłam zazwyczaj jako pomoc bo wiecznie się nie wyrabiali.
@Hannahalla: no na szczęście teraz styczeń to my dostajemy po 40-50 boksów, ale w grudniu to dochodziło nawet do 160 XD ale z popkiem też bym zwariował, u nas to przynajmniej radio leci! :D

ale u nas ludzie z działu lubią wpadać na magazyn, bo bardzo śmieszkujemy haha ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast ja bardzo nie lubię schodzić na support na dział, bo ludzie się mnie o