Wpis z mikrobloga

Dystrybucja "Manchester by the Sea" to jakiś żart. Film, który ma szansę na nominacje do Oscara będzie puszczany w kilku małych kinach, ale niska oglądalność pewnie będzie winą piratów. Oficjalny komunikat dystrybutora:
"Oto kina, w których można będzie zobaczyć film od najbliższego piątku: Białystok (Forum), Katowice (Kosmos CSF), Kraków (ARS, Pod Baranami), Lublin (Bajka), Olsztyn (Awangarda), Warszawa (Kino Lab, Kinoteka), Wrocław (DCF, Nowe Horyzonty). "
#paranafilm #film #kino #filmy
Paranafilm - Dystrybucja "Manchester by the Sea" to jakiś żart. Film, który ma szansę...

źródło: comment_9M63Hpa52ZI7KvexMkQ790fXxhQWhqFx.jpg

Pobierz
  • 13
@Para_na_film: A szkoda, bo film jest świetny. Casey Affleck pewnie zgarnie za niego Oscara.
Tydzień później do kin wchodzi (od tego samego dystrybutora) "Elle" - dwa Złote Globy (najlepsza aktorka w dramacie Isabelle Huppert - doskonała rola i szansa na nominację, najlepszy film nieanglojęzyczny - akurat w tej kategorii nominacji nie będzie) a dystrybucja będzie pewnie jeszcze mniejsza, bo we Wrocławiu ten film zapowiada tylko jedno kino :(
@Para_na_film: Czyli standard jak na tego typu film - kina studyjne. Ja na ten film trafiłem przypadkowo na festiwalu AFF. Dosłownie przypadkowo, po musiałem zapełnić lukę w czekaniu na inny. Film całkiem niezły, podobał mi się, ale przez myśl mi nie przeszło, że będzie walczył o jakiekolwiek nagrody. Chyba kompletnie nie znam się na filmach.
@Para_na_film: Przez to chwalenie się, że widziałem film cztery miesiące przed polską premierą, zapomniałem o tym, co miałem napisać. O wyświetlaniu w kinach. Tak czy inaczej niewiele ludzi poszłoby na to do kina pewnie. Trochę więcej za sprawą Oscarów. To nie jest produkcja dla mas. Kino studyjne jest dla niego naturalnym środowiskiem.
Film, który ma szansę na nominacje do Oscara będzie puszczany w kilku małych kinach, ale niska oglądalność pewnie będzie winą piratów.


@Para_na_film: Jeszcze w życiu nie słyszałem argumentacji tego typu w odniesieniu do filmów nie polskich, a tym bardziej niszowych.

będzie puszczany w kilku małych kinach


A to konkretne zdanie jest trochę robieniem wideł z igieł. Sieciówki multipleksów (na pewno Helios i Cinema City, Multikino raczej też) mają przedoscarowy cykl kiedy
@Joz: Bez przesady, to nie jest niszowy film. W kilku dużych miastach nie grają go nawet studyjne. Jakoś Cinema City puściła np. dokument "Królestwo". W CC nie ma chyba czegoś w stylu kina konesera.