Wpis z mikrobloga

#watchboners vs. #modameska
prawdziwe #zegarki vs. #modowemarki

być może dla obserwatorów #zegarkiboners oraz pospolitych zjadaczy chleba nadszedł dzień pokoju.

Niedawno zaprezentowano zegarek marki modowej Ralph Lauren o nazwie RL Automotive Tourbillon oraz RL Automotive Double Tourbillon.

Inspirowany samochodem Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe z 1938 roku zegarek, zależnie od wersji, posiada mechanizmy stworzone przez IWC: RL267 (pojedynczy tourbillon) w automacie oraz RL367 (podwójny tourbillon) nakręcany ręcznie. Oba mechanizmy oparte są na 45 kamieniach z 72 godzinami rezerwy chodu.

Ceny to odpowiednio $62,500 oraz $99,000.

Poważna marka modowa staje się poważną marką zegarową? Jak myślicie?
Pobierz savagetommy - #watchboners vs. #modameska
prawdziwe #zegarki vs. #modowemarki

być...
źródło: comment_Z0oqftH7wuxPFt0aMZEVSDY6DBNkAhSt.jpg
  • 18
@savagetommy: żeby powiedzieć to delikatnie- nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma szans, aby wygryzione zostały uznane marki zegarmistrzowskie. Znajdą swoich nabywców, ale nie będzie to żaden znaczący procent rynku ani rewolucja. Ralph Lauren, Zegna czy LV wypuszczają zegarek raz na jakiś czas i w żadnym wypadku nie planują wchodzić w ten rynek. Są marki jak Hermes czy Bulgari, o długiej i ciekawej historii na rynku
Pobierz AntoniPatek - @savagetommy: żeby powiedzieć to delikatnie- nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

N...
źródło: comment_HD5az26w4Gu7SfMKsnV1w78psobATZTm.jpg
@AntoniPatek: LV ma sporo fajnych modeli. Wręcz rewelacyjnych. Pamiętasz u kogo zlecają produkcję?

@savagetommy: IWC imponuje mechanizmem, jednak projektant może i miał pomysł, ale ostatecznie bardzo średnio się prezentuje. Śruby na lunecie są ohydne, tak jak logo RL na dwunastce. Już wystarczy, że te śrubki są w uszach, bo samo drewno fajne i nie potrzebne jej szpecące dekoracje. Wskazówki i font fajne, jak i cała kolorystyka. No i to render
@AntoniPatek: w sumie LVMH to taki holding, że praktycznie połowa premium produktów, to jest ich własność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiedziałem, że wybudowali od zera, myślałem, że ich spółka-córka trzaska im modele (trochę śmierdzą Tag Heuer :P)
Zrobiłem tak na szybciocha podgląd i nieskromnie powiem, że spokojniej.

wywaliłem śrubki, zmniejszyłem koronkę, wstawiłem normalną 12, logotyp RL i trochę ciemniejsze mocowanie zamachowca

PS tak, wiem że te śruby nie były tam z przypadku - inspiracja np. kierownicą Morgana. Nie mniej wnętrze tamtego samochodu też dupy nie urywa, mimo wyglądu retro
Pobierz sidhellfire - Zrobiłem tak na szybciocha podgląd i nieskromnie powiem, że spokojniej....
źródło: comment_WNCECx6kfPOMsp8Z2CMnBzFvVhNpCRK5.jpg