Wpis z mikrobloga

Mirki,mam #pytanie gdzie najtaniej wysłać paczkę,taką 1-2kg max,przed chwilą wysyłałem na poczcie krótkie spodnie jeansowe,takie na wiosne/lato i karwasz twarz zapłaciłem 14zł za najtańszą wysyłke ekonomiczną bez zadnych wodotrysków typu ubezpieczenia,priorytety,która ważyła poniżej kilograma,paczka ładnie zrobiona,owinęte w szary papier,5m taśmy takiej do paczek na to, da sie takie coś wysłać jakimś kurierem taniej?oni juz ohoyeli z tymi cenami?co nie pójdę cos wysłać(a często korzystam z poczty właśnie w tym celu) to za każdym razem inna cena,no zwariować można,nie tak dawno do kilograma płaciłem 9,50zl teraz 14zł,no rozbój,ja wiem że wszystko drożeje ale ta poczta to wymysla te ceny tak jak ubezpieczalnie składki OC,mówie babie w okienku co o tym mysle a ona "no wie Pan to tak od razu w systemie wyskakuje,nie mam na to wpływu" no tak tylko pójde powiedzmy za miesiąc to juz mi wymyslą 16zł za cos co jest warte 30zl. #pocztapolska #poczta #kurier #pytaniedoeksperta #gorzkiezale
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oni juz ohoyeli z tymi cenami?


@atrax15: xDDD nasza poczta jest najtańsza w europie lub jedna z najtańszych

Ceny aż tak się nie zmieniają, chyba sam nie wiesz z jakiej oferty korzystasz i czy wysyłasz paczkę, czy list, czy jakieś inne opcje typu
  • Odpowiedz
@Andczej: no ale jak z listowej jak to była paczka?po drugie mówie jej w okienku NAJTAŃSZA EKONOMICZNA
"nasza poczta jest najtańsza w europie lub jedna z najtańszych" - no i co z tego że najtańsza lub jedna z najtańszych w europie?to niech nam dadza europejskie zarobki a nie...
  • Odpowiedz
no ale jak z listowej jak to była paczka?


@atrax15: Wymiary na list są dość spore więc może też jako list wysłać paczkę.

maksimum – suma długości, szerokości i wysokości 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm, max 2 kg.

no i co z tego że najtańsza lub jedna z najtańszych
  • Odpowiedz
@atrax15: Zanim coś wyślesz zainteresuj się jaką forme wysyłki chcesz jaką to ma nazwę i ile powinno kosztować przy określonym czasie doręczenia/określonym wymiarze/określonej wadze.
  • Odpowiedz
@atrax15: Może trochę nie na temat, ale niesamowicie w-------ą mnie ludzie o-----------y panią z okienka za coś na co nie ma wpływu. W-------z ją, bo i tak nie może nic z tym zrobić i psujesz jej dzień. W-------z osoby które czekają na swoją kolej, bo niepotrzebnie glamiesz ozorem, wkuriwasz też osoby dla których pani z okienka już nie będzie miła bo jej z------ś dzień. Sprawdza się w magicznym czymś zwanym
  • Odpowiedz
@wkto: dzieki rzuce na to okiem
@Andczej: mysle że nie przekroczyła długością 600mm,ciekawe ile za to by policzyła?

no dobra a co z tym kurierem?bo tak sobie pomyslałem że jest tych firm,firemek,furgonetek etc,ale jeszcze nigdy nie korzystałem
  • Odpowiedz
@Madbest: nie o----------m jej w arogancki sposób tylko zapytałem czy "znowu zdrożało?",po drugie zawsze było tak że do kilograma było 9,50zl a ponad to juz drożej ale jak oni zmieniaja ceny co kilka m-cy to sie mozna w-----c srogo i to nie jest moja wina
  • Odpowiedz
a ponad to juz drożej ale jak oni zmieniaja ceny co kilka m-cy to sie mozna w-----c srogo


@atrax15: nikt nie zmienia cen, ogarnij wcześniej co chcesz wysłać i w jaki sposób
  • Odpowiedz
@Andczej: no jak nie zmienia jak zmienia?w zeszłym roku juz w lato płaciłem więcej i sama w okienku mi powiedziała ze zdrożało,juz nie pamietam co ja tam wtedy wysyłałem,ale to pewnie była jakas pierdoła do samochodu z tego co kojarze,druga sytuacja tez jakos lato jesień,na jednej poczcie 13zl na drugiej za to samo 14,50zl
  • Odpowiedz
@atrax15: Najtańszy kurier => DPD - jakość usług -> poniżej c------j. Potem pewnie KEX, jest ciutek drożej i ciutek lepiej. Ale ogólnie polecam po prostu paczkomaty. Wyjdzie zapewne najtaniej, nie trzeba stać w kolejce, a paczke można zostawiać w paczkomacie, żabce itp
  • Odpowiedz
no jak nie zmienia jak zmienia?


@atrax15: ostatnia zmiana cen paczek pocztowych z 9,50 na 13zł była w marcu 2016, więc twoje gadanie że co chwile inne ceny jest mocno z d--y

na jednej poczcie 13zl na drugiej za to samo 14,50zl


Bo jesteś typem klienta który sam nie wie jakiego produktu chce i jedna babka zaproponowała ci wysłke typu X druga typu Y, nie potrafisz sam ogarnąć sobie wcześniej
  • Odpowiedz
@Andczej: no jak nie potrafie?wysyłam paczkę i zawsze mówie w okienku jaką,za ile,czy ma być ubezp,czy priorytet,jak nie to nie,zawsze jest najtańsza bo mi sie nie pali i informuję ja o tym w okienku,co tu jeszcze mam wiedzieć?ona waży paczkę i podaje mi cene,możesz wierzyc lub nie,po drugie skoro ostatnia zmiana była w marcu na 13zł(rozumiem że piszesz o tej najtańszej)to dlaczego dzis zapłaciłem 14zl za paczkę która nie miała
  • Odpowiedz
dzis zapłaciłem 14zl za paczkę która nie miała nawet kilograma?


@atrax15: nie wiem, to już twój problem, trzeba było sobie ogarnąć wcześniej co chcesz i ile to ma kosztować

dziś wszystko ważył bo mnie to w-----a że nigdy nie wiem ile
  • Odpowiedz
dobra dzieki wszystkim,w takim razie chyba kurier sie nie opłaca i jestem skazany na pocztę,za paczkomatami nie chce mi sie latać i tego ogarniać,pozdrawiam
  • Odpowiedz
to dlaczego dziś zapłaciłem 14zl za paczkę która nie miała nawet kilograma?

@atrax15: zobacz w śledzeniu, możliwe że +1zł za priorytet. Niestety tak się zdarza, że czasem policzą za dodatkową usługę, nawet wcześniej znając cenę mogą zbić z tropu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz