Wpis z mikrobloga

#bielskobiala

Nie byłem jakiś czas w marghericie w bb (byłem zanim jeszcze otworzyli te piwa) I chciałem różowego zabrać na jedną z najlepszych pizz w bielsku. O jak się zdziwiłem jak nam przynieśli pizze.. Nie wiem czy to jednorazowe, ale pizza była okrutna. Składniki nierównomiernie (2 kawałki bez kukurydzy a na reszcie n------e jak żebraków na fb), do tego rogi aż przypalone.. Jaką polecacie pizzerie? Ja ogólnie lubie De gusto w gemini ale tam mają cholernie cienkie ciasto :/
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AB47 kompleks Nowe Miasto, przy Legionów. Kiedyś byłi na Złotych Łanach, teraz mają wyrąbane miejsce, bardzo stylowe. Pizza dobra, bardzo cienka, na mój gust za bardzo wysuszona.

Jest jeszcze pizzeria Sorrento na Piastowskiej, prowadzona przez Włocha. Pizza tam nie jest najwyższej jakości, ale jest najbardziej podobna do pizzy z centralnych Włoch.
  • Odpowiedz
@NewEpisode Z tymi przypalonymi bokami to już sie spotkalem tam z czymś takim, ktos narzekał kucharzowi na to to powiedział, że mają piec opalany drewnem i czasem sie tak zdarza, nie wiem ile w tym prawdy, czy faktycznie to przypadek czy ich brak umiejętności
  • Odpowiedz
@mrocznaszyszka @NewEpisode : Ja nawet zaryzykuję stwierdzenie, że Colorata to najfajniejszy lokal w całej okolicy. Wystrój i jedzenie - sztos, do tego duży parking na którym zawsze jest miejsce. Najlepsze jest to, że niby restauracja a panuje tam taki trochę klubowy nastrój i śmiało można iść tam nie tylko zjeść a po prostu na p--o i pogaduchy z różowym paskiem czy ze znajomymi. Muzyka to też nie jakieś góralskie g---o
  • Odpowiedz
@NewEpisode: wg mnie jest jedną z lepszych pizzeri (każdemu może sie zdarzyć), poza tym greengras, galonero.
Co do pod stokiem to jakis dramat jesli chodzi o jakść składników
  • Odpowiedz