Wpis z mikrobloga

Mirki, czy to jest normalne żeby na obronę pracy inżynierskiej zabierać kilogramy żarcia i dawać to wszystko komisji? xD Ja wiem że na polskich uczelniach czas się zatrzymał 20 lat temu pod wieloma względami, ale to mi się kojarzy z zanoszeniem paczki kawy do urzędu za PRL-u, żeby pani biurwa cię w ogóle obsłużyła. Wyobrażacie sobie żeby w jakimś cywilizowanym kraju, z edukacją na światowym poziomie, np. w USA młody, ambitny człowiek #!$%@?ł na egzamin z blachą sernika? xD No chyba nie. A w Polsce jak w lesie.
#studbaza #studia #pwr #rakcontent #bekazpodludzi
Calosija - Mirki, czy to jest normalne żeby na obronę pracy inżynierskiej zabierać ki...

źródło: comment_45yNQj79Kv8p8cBk2PvILG91FT6sm062.jpg

Pobierz
  • 99
@Calosija:
U mnie przy obronie inżyniera komisja nic nie miała i niczego nie oczekiwała (PRZ here).
No żeby być w 100% szczerym to mieliśmy jakiś skromny prezent ale tylko dla promotora. Dostał go już po wszystkich obronach, ogłoszeniach wyników, gratulacjach, itd. - jak już wychodził z budynku.
@Calosija: To taka mała anegdotka, uwaga #zagranico
W zeszłym roku byłam na obronie 'części A' kolegi z Uniwersytetu w Aarhus (Dania). Część A, to taka jakby nasza magisterka, masz 5 letni projekt który składa się z części A (2 lata) i B (3 lata). Bo obronie był ZAJEBISTY bufet, dużo jedzenia, jakieś wino nawet się pojawiło, ogólnie full wypas.
Teraz Belgia, gdzie moja siostra robi doktorat. Tam również po każdej obronie
@Meeeedea: Oba są w pierwszej 100 wszystkich rankingów. No i się nie zgadzam, że jak coś jest z UK czy lol z Niemiec, lol2 z Chin (gurwa, to już śmiech na sali) jest z automatu dobre. To zależy od grupy badawczej do której się trafi. Są uniwerki które są mocne w niektórych rzeczach i lepsze niż te wszystkie 'prestiżowe' uczelnie. Trzeba być bardziej obeznanym z tematem.
I tak naukowo, organizacyjnie, etc