Wpis z mikrobloga

Stary szary dom na poznańskim Grunwaldzie zamieniono na nowoczesną willę. Efekt powala!
W wyniku tej genialnej renowacji stary dom w Poznaniu zyskał drugie, lepsze życie. Studio Volta Design zamieniło zrujnowany budynek w nowoczesną, przestronną willę. Renowacji poddano zarówno dom, jak i jego otoczenie. Cała konstrukcja, w której znajdowały się dwa oddzielne lokale mieszkalne, została gruntownie przebudowana. Stworzono w ten sposób jedną przestrzeń z obszernym holem, dużym salonem i miejscami parkingowymi.
#architektura #budownictwo #poznan #wnetrza #wystrojwnetrz
link: http://www.coolhunters.pl/ramka/stary-szary-dom-na-poznanskim-grunwaldzie-zamieniono-na-nowoczesna-wille-efekt-powala
CoolHunters___PL - Stary szary dom na poznańskim Grunwaldzie zamieniono na nowoczesną...

źródło: comment_vsamuTyJjXNba5hTG33qvKCYrWdt19fb.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@instinCtoriginal: często bywa tak, że jak wyburzysz to nie dostaniesz już pozwolenia na budowę nowego. Możliwa jest tylko przebudowa/remont. A w sensownych lokalizacjach nie kupisz już sobie działki, stąd bywają takie sytuacje.
  • Odpowiedz
@CoolHunters___PL: Już chciałem trochę skrytykować patrząc na wklejoną fotę, bo na pierwszy rzut oka coś mi tam nie grało w tej dobudówce z trzema dwudzielnymi, wysokimi oknami, że niby trochę przytłumiła ona to co najfajniejszego było w modernie przedwojennej, której należy się szacunek obowiązkowy :)
Ale wchodząc w artykuł zobaczyłem to:
http://www.fpiec.pl/uploads/media_items/grunwald.900.600.s.jpg
No i kurcze jeśli tak to wygląda to czapki z głów. Do tego domu powinny pielgrzymować wycieczki architektów i
  • Odpowiedz
@lavinka: To zobacz wille sprzed wojny. Kafle, cegły jak i kamienne płyty jak najbardziej były stosowane w miedyzwojennym modernizmie. Nie było zasady, że wszystko musi by otynkowane i pomalowane na biało.

Nie każdy przedwojenny modernizm to musi byc bauhaus. Często stosowano cegłe, np. L'loyd Wright ją często stosował. W Polsce zresztą też często ją wykorzystywano w miedzywojniu.
raf124 - @lavinka: To zobacz wille sprzed wojny. Kafle, cegły jak i kamienne płyty ja...

źródło: comment_OxX7mcJWiYqLAv6QU8MyiSVbIyMPRrLK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@raf124: A widzisz żabko że to monolit? I że to NIE_JEST cegła? Właśnie o tym piszę, zły materiał. Jeśli stosowano cegłę, to w inny sposób niż na tej elewacji. :D
  • Odpowiedz
@Saper9: No niestety jak inny. Zniszczono modernistyczną willę robiąc z niej postmodernistyczny misz-masz. Nie jest brzydka, ale można było lepiej, to znaczy zachowując styl. W ten sposób dołączyła do moderny przerobionej na współczesny eklektyzm.
  • Odpowiedz
@lavinka: Z typowego prostego funkcjonalizmu zrobili ekspresjonizm. Faktycznie, nie zachowali w 100% oryginalności ale myślę, że degradacją społeczną dla tego budynku to nie było bo wygląda świetnie i stylowo. Jak napisał Raf124, budynek w stylu FLW. Od postmodernizmu to leży dość daleko. Ten budynek do pereł modernizmu też nie należał.
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: heh, brzydota starej konstrukcji niestety pozostała. ale udało się ją przyćmić nowoczesnymi bajerami. Co nie zmienia faktu że cholerstwo najlepiej by było wyburzyć zamiast przerabiać.
PS: bardziej januszowym od oryginału to być ciężko.
  • Odpowiedz