Wpis z mikrobloga

3 762 - 1 = 3 761

Tytuł: To
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
★★★★★★★★

"Może, pomyślał, nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli przyjaciele. Może są po prostu tylko przyjaciele, ludzie, którzy będą przy tobie, kiedy ci coś dolega, i pomogą ci, byś nie czuł się zbyt samotny. Może to ludzie, dla których warto przeżywać strach, mieć nadzieję... i żyć."


Długo zabierałem się za ta pozycję i długo ją czytałem, z wieloma przerwami. Ponad 1000 stron może odstraszać, długi wstęp, ilość bohaterów których początkowo było mi ciężko odróżnić i 2 czasy akcji, jednak z upływem kolejnych stron "To" zaczyna coraz bardziej wciągać i "pławisz" się w lekturze przeżywając "przygodę" razem z przyjaciółmi z Derry. W końcu zarywasz noce by dowiedzieć się, czy To zostanie ostatecznie zniszczone, czy Bill, Bev, Ben, Eds, Mike i Richie przeżyją.
Najbardziej spodobał mi się pomysł obsadzenia powieści w dwóch czasach...w roku 1958 i 1985. "To" dla mnie jest genialną pozycją Mistrza horroru. Postaci nie są płaskie, a akcja nigdy się nie dłuży. Polecam wszystkim, którzy się jeszcze mają wątpliwości, czy po nią sięgnąć.
"To" jest jedną z najlepszych powieści Kinga, jaką do tej pory udało mi się przeczytać.

#bookmeter #pocketbook #czytajnoco #czytajzwykopem #stephenking

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
kanclerz_koronny - 3 762 - 1 = 3 761

Tytuł: To
Autor: Stephen King
Gatunek: horr...

źródło: comment_MYJDx47P64ubfuxC9s1w4fBUAPlR7XY6.jpg

Pobierz
  • 4