Wpis z mikrobloga

@imroot: do którego musieli zrobić HHVM. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Inna sprawa, że jeżeli PHP 7 spełni te zajebiste zapowiedzi odnośnie wydajności, to będzie miało ręce i nogi, już nie mówiąc o dodatkach do składni.
  • Odpowiedz
gdyby nie php nie byloby waszego fejsbuka :p


@imroot: a gdyby nie cobol to twoja stara by nie mogla wyplacić pieniędzy z banku. Ale to nie znaczy ze cobol byl dobry.

W ogole praca z php to nie tylko zle zaprojektowany jezyk. To cale chore srodowisko amatorow ktorzy pracuja w tym jezyku. Z mojego doswiadczenia to malo ludzi majacych wyksztalcenie w it uzywa tego jezyka. Glownie sa to samouki ktorzy
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: też przechodziłem przez firmy, które jechały na proceduralnym PHP, ale każdy zauważył, że nie tędy droga. Natomiast jak masz ludzi ogarniających ZF2/Symfony oraz proces wytwarzania softu, to już robi się spoko.
  • Odpowiedz
@tyrald: tylko po co w procesorze tekstu używać takie coś jak ZF2/Symfony? Z reszta teraz i tak juz sie nie robi serwer side rendering, to uzywanie takich "frameworków" jest bez sensu, bo wtedy w api sie wszystko sprowadza do wziecia czegos z bazy i wywalenia jsona.
  • Odpowiedz
tylko po co w procesorze tekstu używać takie coś jak ZF2/Symfony?


@ozzie: to tak, jak pytać, po co komukolwiek MVC/MOVE. W Javie też da się "po prostu wypluć tekst". Owszem, geneza PHPa nigdy nie sugerowała, że to się tak rozrośnie. Z drugiej strony właśnie tak zdobył popularność: dało się coś prostego zrobić szybko, a wczesne treści w internetach nie wykraczały poza możliwości wczesnego PHP.

Z reszta teraz i tak juz
  • Odpowiedz
@Jurigag: nie widziałem nigdy aż tak c-------o języka z aż tak gównianą społecznością i aż tak idiotycznymi konstrukcjami(poczytaj sobie co sie dzieje w php jak np porównujesz stringi przez == a nie ===). Widzę kolega archeolog.
  • Odpowiedz