Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz #afera i wpadliśmy na ciekawy pomysł na #rozdajo. Jako, że nie bawimy się w żaden szeptany marketing, a nasza oferta nie ma ukrytych haczyków to zapraszamy Was do zadawania pytań nt. fotowoltaiki, OZE i całego świata.

Pięć osób, które zada najtrudniejsze pytania (spokojnie, mogą być nawet o kaczkę wielkości konia czy o wielkość arbuza ( ͡° ͜ʖ ͡°)) otrzyma od nas zestaw gadżetów - kalendarz na nowy rok, długopisy, pendrive'y i wszystko inne co znajdę pod ręką. Ponadto, dwa takie zestawy rozlosujemy wśród plusujących przez mirkorandom, no i powiedzmy kolejne dwa najbardziej plusowane komentarze też coś złapią.

ColumbusEnergy - Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz...

źródło: comment_EnaLPGxVmg4axoJ5012bKgJ6fNVjz872.jpg

Pobierz
  • 249
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ColumbusEnergy: Czy w przyszłości a może już w tej chwili możliwe jest budowanie satelit czy innych konstrukcji, które będą swego rodzaju "fermami" energii i będą/są w stanie przesłać energię z orbity na ziemię ( co chyba zwiększy efektywność panelu przez usuniecie problemu atmosfery)?
  • Odpowiedz
@ColumbusEnergy: Gdyby całą naszą planetę pokryć panelami, to jaką moc można było osiągnąć przy aktualnie najlepszych panelach fotowoltaicznych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomijamy kwestie, że słońce nie oświeca całej planet cały czas a tylko w połowie.
  • Odpowiedz
Skąd weźmiecie cudotworcow, ktorzy z obecnego mizernego zysku wyczarują 70mln zł zysku rocznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Totales: Przeanalizuj nasze raporty to zorientujesz się dlaczego zysk w tym roku był tak niski i dlaczego za rok tak wzrośnie. Jeśli nie masz tyle czasu to powiem tylko, że wszystkie instalacje w abonamencie w tym roku były z naszych środków własnych, do tego okres kwiecień-lipiec był dla mikroinstalacji właściwie
  • Odpowiedz
@ColumbusEnergy: No to lecimy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jaka jest wydajność energetyczna takiego "solara" ze względu na czas używania? Czyli jak sprawuje się panel na przestrzeni lat? Ile energii uzyskam po roku, a ile np. po 10 latach?
  • Odpowiedz
Czy myślicie, że ogniwa oparte na innych materiałach półprzewodnikowych przebiją się do "masowej produkcji"? A jeśli tak, to w jakiej perspektywie?


@marcimon: Ostatnio ktoś na Wykopie pytał nas o wykorzystanie np. perowskitów. To na pewno ciekawa sprawa, jednak chyba nie przebije się szerzej na rynku w ciągu najbliższych paru lat. Prawda jest taka, że jednak i perowskity bedziemy sprzedawać. Zwykły upgrade technologii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co robić gdy pracuje się na nocnazmiana i chce się korzystać z wykop,
  • Odpowiedz
@kooliber: Jak dla nas - możesz montować i sprowadzać skąd chcesz. Im więcej odnawialnej energii w Polsce - tym lepiej. :)

Żaden majfrend nie da Ci jednak gwarancji sprawności zarówno na panele jak i inwerter. W przypadku awarii też nie będziesz miał się do kogo zwrócić.
  • Odpowiedz
plusowane komentarze też coś złapią.


@ColumbusEnergy: byleby nie jakiegoś syfa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zadam dwa pytana z czystej ciekawości.
1. Czy z czasem panele się psują? Czy to raczej długo wieczne.
2. Jakim cudem słońce jest przetwarzane na energię elektryczną, jakoś tak laickim wytłumaczeniem, z ciepła? czy z fotonów słońca? Montowałem kiedyś nieduży panel a jakieś informacje z neta zawsze mi rozwalały mózg.
  • Odpowiedz