Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz #afera i wpadliśmy na ciekawy pomysł na #rozdajo. Jako, że nie bawimy się w żaden szeptany marketing, a nasza oferta nie ma ukrytych haczyków to zapraszamy Was do zadawania pytań nt. fotowoltaiki, OZE i całego świata.

Pięć osób, które zada najtrudniejsze pytania (spokojnie, mogą być nawet o kaczkę wielkości konia czy o wielkość arbuza ( ͡° ͜ʖ ͡°)) otrzyma od nas zestaw gadżetów - kalendarz na nowy rok, długopisy, pendrive'y i wszystko inne co znajdę pod ręką. Ponadto, dwa takie zestawy rozlosujemy wśród plusujących przez mirkorandom, no i powiedzmy kolejne dwa najbardziej plusowane komentarze też coś złapią.

ColumbusEnergy - Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz...

źródło: comment_EnaLPGxVmg4axoJ5012bKgJ6fNVjz872.jpg

Pobierz
  • 249
@ColumbusEnergy: moje pytanie moze byc całkowicie błędne, bo przeglądałem Wasza stronę dawno temu, ale jak dobrze pamietam to zajmujecie sie instalacjami solarnymi, stad moje pytanie, troche mniej techniczne moze: jak sprawdzacie długość dnia słonecznego, etc. dla lokalizacji klienta? korzystacie z jakiś własnych (lub nie) baz danych? bo o ręcznym wyliczaniu nie moze byc chyba mowy?
bo troszkę kiedyś skubnąłem jakas książkę o energii solarnej i od tamtego czasu sie zastanawiam, no
proszę o przedstawienie analizy wpływu zastosowania energii słonecznej na występowanie #smog


@emerjot: to całkiem proste do zrozumienia. Gdy wykorzystujemy odnawialne źródła energii (panele, wiatraki, biogaz) nie produkujemy zanieczyszczeń do atmosfery, dzięki temu powietrze, którym oddychamy jest czystsze. Znajomi z biura obok prowadzą portal swiatoze.pl, dam im znać, żeby przygotowali coś na ten temat. :)
Czy istnieje szansa na upowszechnienie paneli fotowoltaicznych w obecnych polskich warunkach prawnych? Jestem zielony w temacie. :)


@Przwoj: To zależy. W Stanach i Niemczech postawili na dotowanie mikroinstalacji, dzięki temu ta gałąź tam przeżyła prawdziwy boom. U nas próbowano z programem PROSUMENT, jednak sprawa umarła po zmianie rządu. Aktualnie mamy do czynienia z całkiem korzystną ustawą (jeśli instalujemy panele do zarabiania, nie oszczędzania), a mianowicie 80% energii, którą wyprodukujemy, a nie
Czy Wasza działalność wpłynie w jakiś korzystny sposób na zanieczyszczone powietrze na Śląsku? Jeśli tak to w jaki?


@bart-shelby:

to całkiem proste do zrozumienia. Gdy wykorzystujemy odnawialne źródła energii (panele, wiatraki, biogaz) nie produkujemy zanieczyszczeń do atmosfery, dzięki temu powietrze, którym oddychamy jest czystsze. Znajomi z biura obok prowadzą portal swiatoze.pl, dam im znać, żeby przygotowali coś na ten temat. :)


Im więcej instalacji zainstalujemy tym mniej węgla zostanie spalone, by
@ColumbusEnergy: no właśnie, więc musicie bardziej into marketing. To jeden z głównych atutów a zanieczyszczone środowisko teraz jest tematem na topie. Podbiłbym z tematem do jakiegoś większego miasta, do prezydenta który na swoim urzędzie miasta zamontuje Wasze panele głosząc że walczy z zanieczyszczeniem ;) Pozdrawiam
Mam teraz kolejne trudne pytanie: Która twoja odpowiedź jest poprawna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bartan1002: Zwróć uwagę, że w AMA padło inne pytanie. :P

I ile montujecie paneli rocznie w przybliżeniu?


W tym roku planujemy 2500 instalacji w abonamencie. To około 60 000 paneli. Docelowo chcielibyśmy zakładać 10 000 mikroinstalacji rocznie w najbliższych latach.