Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz #afera i wpadliśmy na ciekawy pomysł na #rozdajo. Jako, że nie bawimy się w żaden szeptany marketing, a nasza oferta nie ma ukrytych haczyków to zapraszamy Was do zadawania pytań nt. fotowoltaiki, OZE i całego świata.

Pięć osób, które zada najtrudniejsze pytania (spokojnie, mogą być nawet o kaczkę wielkości konia czy o wielkość arbuza ( ͡° ͜ʖ ͡°)) otrzyma od nas zestaw gadżetów - kalendarz na nowy rok, długopisy, pendrive'y i wszystko inne co znajdę pod ręką. Ponadto, dwa takie zestawy rozlosujemy wśród plusujących przez mirkorandom, no i powiedzmy kolejne dwa najbardziej plusowane komentarze też coś złapią.

ColumbusEnergy - Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz...

źródło: comment_EnaLPGxVmg4axoJ5012bKgJ6fNVjz872.jpg

Pobierz
  • 249
  • Odpowiedz
1. Czy z czasem panele się psują? Czy to raczej długo wieczne.


@Grzesiek_astronaut: Niestety tak. Panele przede wszystkim z czasem tracą sprawność. Bierze się to z zanieczyszczeń, drobnych uszkodzeń i podobnych. Sporo instalacji w Niemczech zostało wymienionych po 30 latach użytkowania. My dajemy gwarancję sprawności przynajmniej 80% po 25 latach.

2. Jakim cudem słońce jest przetwarzane na energię elektryczną, jakoś tak laickim wytłumaczeniem, z ciepła? czy z fotonów słońca? Montowałem
  • Odpowiedz
@ColumbusEnergy Czy opłaca się magazynować energię słoneczną w postaci wodoru i być całkowicie niezależnym energetycznie? Kiedy nas nie ma w domu zasilamy ogniwo paliwowe które produkuje wodór i tlen z wody a gdy potrzebujemy energii elektrycznej to używamy tych ogniw do produkcji prądu. Lub palić wodorem w piecu XD
  • Odpowiedz
@ColumbusEnergy jak to jest ze zakladacie do wyliczen zawyzone wartosci uzyskow energii elektrycznej z 1kw instalacji i suma sumarum rzeczywisty zwrot o ktorym typowy Janusz nie wie nastepuje po bardzoooo odległym czasie, przewyższajacym czas zwrotu inwestycji za gotówkę?
  • Odpowiedz
@ColumbusEnergy Czy ilość zanieczyszczeń powstałych podczas procesu produkcji paneli słonecznych jest większa niz ilość zanieczyszczeń jakie wyprodukowałyby podczas spalania paliwa kopalniane? W sensie czy mimo iz panele podczas produkcji szkodza to czy sumarycznie zanieczyszczen bedzie mniej?
  • Odpowiedz