Wpis z mikrobloga

@k1fl0w: Gdyby ludzie ogrzewali mieszkania a miejskiej sieci, to nawet 100% ciepła z elektrowni węglowych byłoby lepsze od obecnej sytuacji. Węgiel jeste zły z innych powodów, smog spowodowany jest niezależnymi ciepłowniach gazowymi, piecami kopciuchami i samochodami. Elektrownie węglowe nie mają nic do tego (dokładniej mają, ale niewiele)
  • Odpowiedz
Podejrzewam, ze mniej niz wymiana kotla, ktora chcieli wymusic poprzednicy (kto wtedy mial placic?). Teraz smuteczek producentow kotlow. Tak dziala rynek regulowany.


@Cheater: pewnie masz rację. Może takie filtry powinny zostać wymuszone prawnie + wymusić stosowanie bardziej przyjaznego dla środowiska paliwa jak ekogroszek zaproponowany przez @mopo
  • Odpowiedz
@k1fl0w: Najtańsze rozwiązanie to edukacja obywateli jak się powinno właściwie palić i wyjaśnić, że najtańsze paliwa (np muł) nie jest jednoznaczne z najtańszym ogrzewaniem.
Można też wziąć przykład z innych krajów i wprowadzić zakaz palenia w miastach kiepskiej jakości węglem.
Rozwiązania w miarę tanie ale skuteczne i szybko odczuwalne.
  • Odpowiedz
@k1fl0w: Kiedy ludzie zrozumiecie, że to nie węgiel jest problemem. Co jest szkodliwe? Pył. To z pyłem walczcie.
Da się węgiel spalać czysto www.czysteogrzewanie.pl da się spaliny filtrować, metod jest wiele. #!$%@? mnie to lewackie odgórne zarządzanie. O chu zakażemy węgla i uzależnimy się od importowanego gazu bo nie chce nam się pomyśleć i zwalczać faktyczny problem tylko pójdziemy na łatwiznę. A biedni cierpią, taka oto lewica, zawsze ma biedę w
  • Odpowiedz
#!$%@? mnie to lewackie odgórne zarządzanie.


@Szymon90: do tego zdanie było merytorycznie i nawet się z Tobą zgodzę. Szkoda, że tak zepsułeś swój komentarz.
  • Odpowiedz
No przecież Duda dobrze mówi. W zasięgu póki co nie widać sensownej alternatywy.


@Maneharno: niby tak, szkoda, że ten rząd nie pomaga a wręcz szkodzi odnawialnym źródłom energii.
  • Odpowiedz