Wpis z mikrobloga

@krysztal1: siemanko :) To można spróbować dokupić Assistance u ubezpieczyciela, u którego masz polisę OC :) Wtedy powinna być to preferencyjna cena :)
  • Odpowiedz
@krysztal1: możesz sobie wykupić ADAC za granicą o ile ich system przewiduje zakup dla aut zarejestrowanych poza terytorium działania. Np. w Niemczech kupujesz sobie takie ubezpieczenie i wskazujesz miejsce docelowe holowania. Ewentualnie możesz dokupić sobie Assistance do polisy OC ale nie każda firma przewiduje taką opcję. Gdzie masz wykupione OC?
  • Odpowiedz
@krysztal1: mieszkam w Belgii i od kilku lat mam ADAC. Zawsze to trochę spokoju daje. Pamiętaj tylko, że aby skorzystać z samochodu zastępczego, musisz mieć przy sobie kartę kredytową.
  • Odpowiedz
@krysztal1: Ja mam ubezpieczenie w ADAC, działa w wielu krajach Europy, w Polsce też. Nie jest ważne gdzie jest zarejestrowany samochód, bo to nie samochód ubezpieczasz tylko siebie. Możesz równie dobrze wezwać pomoc jadąc pożyczonym autem. Z jakości usług jestem bardzo zadowolona, korzystałam już kilka razy.
  • Odpowiedz
@krysztal1: bo nie ma innej opcji niż język niemiecki, ale ADAC+ to najlepsza opcja ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeżeli nie mieszkasz w Niemczech to możesz kupić tylko telefonicznie.Członkostwo jest na osobę, a nie na samochód, więc nieważne czyim autem jedziesz. Pomogą ci nawet pod domem, jeżeli nie możesz odpalić auta, masz transport medyczny, jakieś zniżki etc. Ja niemieckiego nie znam, więc wiem tyle co dowiedziałem się przez
  • Odpowiedz
@krysztal1: zależy od usterki, musiałbym sprawdzić, bo nie chcę wprowadzać w błąd. Mnie na szczęście nigdy nie holowali, ale znajomych po 30-50 targali. Jak jest bardzo daleko to zostawiają na jakimś parkingu i potem pakują na lawetę (znajomemu z Austrii do Polski chyba z 800km tak targali), a on dostał auto zastępcze. Najlepiej jeżeli sam zapytasz, bo w sieci jest dużo sprzecznych informacji :)
  • Odpowiedz
@krysztal1: kiedyś w Kauflandzie w Niemczech stała pani, która mówiła po polsku i zachęcała do członkostwa w ADAC. Coś takiego by Ci się przydało. Co do rejestracji online to rzeczywiście się nie da, jeśli nie masz niemieckiego adresu. Ja wypełniłem formularz, po czym zeskanowałem go i wysłałem mailem. Po angielsku powinieneś się móc dogadać na infolinii. Kto wie, czy już nie mają konsultantów mówiących po polsku, ostatnio dzwoniłem kilka lat temu.
  • Odpowiedz
Kto wie, czy już nie mają konsultantów mówiących po polsku, ostatnio dzwoniłem kilka lat temu.


@krysztal1: @dyniel: z tego co wiem to na infolinii chyba nie, ale są jakieś agencje pośredniczące w kupnie po Polsku, ale nie wiem czy i ile zdzierają ;) W Niemczech są stacjonarni pośrednicy i tam gdzie są duże skupiska Polaków często właśnie mówią po polsku.

@krzystal1 - a gdzie do Holandii kursujesz?
  • Odpowiedz
@krysztal1: Po ADAC musiałem jechać do Niemiec. Na stronie mają formularz rejestracyjny, który przyjmuje tylko niemieckie numery bankowe. Za pierwszy rok płaciłem gotówką, kolejne są odnawiane automatycznie jeśli przelejesz pieniądze na numer otrzymany pocztą.

Adres holowania mogłem podać polski (bo naprawa tańsza), zamieszkania holenderski, więc nie trzeba być związanym w żaden sposób z DE.
  • Odpowiedz
Na stronie mają formularz rejestracyjny, który przyjmuje tylko niemieckie numery bankowe.


@Amfidiusz: ja zapisałem się telefonicznie i dali mi do wyboru - podanie numeru konta bankowego albo właśnie faktura i już trzeci rok opłacam gotówką.
  • Odpowiedz
@geuze
@Amfidiusz

ADAC daje auto zastępcze tylko na terenie Niemiec i zholuje tylko pod warsztat lub niemiecki adres zamieszkania.

Sprawdzone info - padł mi silnik w Chorwacji i przewozie do Polski nie było mowy (tylko na mój koszt). Auta zastępczego również nie dostałem...
  • Odpowiedz
@chaberr: o aucie zastępczym to wiem, ale z tym holowaniem to z tego co czytałem, to holują, jeżeli poza Niemcami czas naprawy przekroczy trzy dni.
  • Odpowiedz