Wpis z mikrobloga

@ZimnyKruk: No a jak w takim razie miałby powstać wielki wybuch? Przecież nie przez antygrawitację. Grawitacja działa w czasoprzestrzeni. Wielki wybuch jest początkiem czasoprzestrzeni, analogicznie jak biała dziura. W czarnej dziurze natomiast czasoprzestrzeń się kurczy a sam czas niejako zatrzymuje. Odwrotnie jest z białą dziurą, która daje jakby początek czasu i przestrzeni. Oczywiście opis tych układów zależy od punktu odniesienia. Dla mnie w czarnej dziurze czas płynie normalnie i przeskakuję przez
@Mickie_Black: @krychu90: @ZimnyKruk: @Machas: Temat trudny... Ale fajnie sobie pogimnastykować mózg...

Więc teraz wyobraźmy sobie że wszechświat to 4 wymiarowy torus czasoprzestrzenny. A tak naprawdę żadnego wielkiego wybuchu nie było, bo wielki wybuch trwa cały czas. Tylko nie na naszym horyzoncie zdarzeń. Zrobiłem taką grafikę, by to zwizualizować.
Pobierz Syntax - @Mickie_Black: @krychu90: @ZimnyKruk: @Machas: Temat trudny... Ale fajnie so...
źródło: comment_i7EZVXTqJ4Yy3KMtGl7GkpyCuAl14N4p.jpg
@Syntax na tym rysunku mamy jedną białą i czarną dziurę, a co z pozostałymi czarnymi dziurami, które istnieją? Bardziej prawdopodobny wydaje się model wszechświata równoległego po drugiej stronie każdej z czarnych dziur. Co jeżeli czarna dziura wyparuje wskutek promieniowania Hawkinga ? Wszechświat za nią znika ?
@ZimnyKruk: Chciałem tylko wskazać na według mnie niezwykłą analogię między modelem czarnej dziury, a modelem wielkiego wybuchu. I że może to ciekawe, iż obserwujemy wiele czarnych dziur, lecz wydaje się że sami żyjemy w czymś w rodzaju białej dziury. Wiele teorii mówi też o tym, że nasz wszechświat w końcowej fazie zacznie się oziębiać i kurczyć, co jakby sugeruje przejście w stadium czarnej dziury. Zależy to wszystko od horyzontu zdarzeń na