Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Mirki zaczelem jesc prozac - od 1.5 miesiaca - 20mg/doba. Moj problem polega na tym ze od 2 tygodni cierpie na bezsennosc. Plus dodatkowo zrobilem sobie 5 dni temu profil horomonalny i #!$%@? mi estrogen i prolaktyne 2.5x ponad norme (watroba/nery/morfologia w normie). Teraz czy ktos mi moze powiedziec czy jak bedzie sie utrzymywal taki stan hormonow to nie dostane ginekomastii? Albo nie zostane bezplodny?

#depresja #farmacja #medycyna #ssri #prozac #seronil #pytaniedoeksperta #lekarz #nauka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9
  • Odpowiedz
@ethics: puknij się w łeb, leków na pewno nie dostał, bo "mu smutno, gdy pada deszcz".
OP takie zmiany po włączeniu leków przecidepresyjnych raczej pojawiają się na początku terapii a nie w trakcie, lepiej przejść się do lekarza.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie mam nic wspólnego zawodowo z endokrynologią, po prostu z relacji pacjentów i znajomych wiem, że duża część źle reagowała na SSRI na początku stosowania leków, bezsenność, kołatania serca itp, ale potem się to normowało, zwłaszcza jeśli zaczynali od dużych dawek od początku. Jeśli chodzi duże stężenie PRL to może być to sprawa niezwiązana z lekami np. gruczolak przysadki i warto to wziąć po prostu na diagnostykę, o ile dobrze
  • Odpowiedz