Wpis z mikrobloga

Byłam właśnie na spotkaniu ze znajomymi i dowiedziałam się jednej rzeczy. Jak dla mnie to jeden wielki bullshit, ale może trochę prawdy w tym jest. Mianowicie: jeśli mieszka się we #wroclaw ponad 5 lat to można się zapisać w urzędzie jako mieszkaniec (nie chodzi o zameldowanie) to po tych pięciu latach można się ubiegać o 'dofinansowanie' przy kupnie mieszkania i ostatecznie można kupić mieszkanie za 10% tej ceny a reszte dopłaca miasto wtf. I jakiś tam znajomy tej osoby kupił kawalerke za 15tys wtff. Jak dla mnie jeden wielki fake, ale może coś prawdy w tym jest.
#pytanie #kiciochpyta
  • 18
@consummatumest: nie jestem z Wrocławia, ale w wielu miastach było lub jest tak, że mieszkanie które jest własnością miasta, komunalne, lub własnością spółdzielni, można wykupić za 5, 10 czy 20% jego wartości, jeśli zamieszkuje się je od x lat

ale o tym co ty nie słyszałem
@consummatumest można złożyć wniosek o komunalne, po latach wykupić. Innej opcji nie ma. Ps. Jeszcze musisz je dostać, a na to największe szanse mają wielodzietne rodziny, głównie bez dochodu, patologiczne. Jak się zaliczasz do tego elitarnego grona to startuj śmiało.
@consummatumest chyba 30 lat musi być zameldowana w komunalnym, a i też nie ma gwarancji, że miasto w ogóle pozwoli na wykup (remontowanych kamienic, lub tych z rewitalizowanym podwórzem tak tanio nie oddają). No i takie mieszkania są zwykle tak zapuszczone, że trzeba ponad 40 tys. na remont wydać. Chyba, że ktoś lubi z grzybami w chłodni siedzieć i słyszeć wszystko z ulicy (a na Nadodrzu dużo słychać)
@consummatumest: Można wykupić od razu jak tylko dostaniesz umowę najmu. Tyle, że na przydział dość długo się czeka. I prawdą jest też, że nie wszystkie mieszkania można wykupić, bo jak np. wspólnota zaciągnęła kredyt na remont to dopóki go nie spłaci sprzedaż jest wstrzymana
@consummatumest można próbować złożyć wniosek o komunalne do remontu. Po remoncie mną Twój koszt możesz je wykupić za 1% wartości.
Haczyki są 2:
1 limit zarobków - nie wiem jak jest teraz, ale jak się tym trochę interesowałem 2 lata temu to było coś koło 2k na osobę w rodzinie.

2 są to mieszkania komunalne więc zwykle małe często bez kuchni lub łazienki w słabej okolicy i nie masz żadnego wpływu na
@consummatumest: tak jest w komunalkach i chodzi o zasiedzenie przez okres 5 lat ale samo mieszkanie w mieście? A jak ktoś mieszkał u januszy wynajmu bez umów i pracował na czaeno to jak to udowodni.