Wpis z mikrobloga

JAKIM CUDEM TAKIE TRAKTOWANIE KARPI NA TARGACH JEST LEGALNE?!

Pływają w tym basenie, ktoś kupuje, więc babsko/chłopisko go łowi i JEB NA ZIEMIĘ NA PLASTIK!!! Karp się szamocze, skacze, rozpacza, cierpi, wrzeszczy (tylko nie słychać), a klient w tym czasie spokojnie płaci, następnie ruszający się jeszcze karp jest wsadzany do pustej siatki, zawiązywany, i zadowolony klient odchodzi z podrygującą torbą.

JAKIM CUDEM TO JEST LEGALNE?!

Wyobrażacie sobie kupowanie w ten sposób królików? Kur? Indyków? Żywy królik MYK z klatki pełnej królików do baseniku z wodą, klient spokojnie płaci, gdy królik jest przytrzymywany pod powierzchnią, a następnie jeszcze żywy zamykany jest w siatce pełnej wody i ostatecznie kona, gdy zadowolony kupiec wsiada do autobusu linii 116.

Barbarzyństwo. Wstyd mi za swój gatunek.

A wszyscy, którzy wyśmiewacie akcję Mai Ostaszewskiej - macie wy rozum i godność człowieka? Nie odróżniacie morderstwa od morderstwa ze szczególnym okrucieństwem? Uważacie, że nie ma znaczenia, czy noga jest amputowana jednym cięciem na znieczuleniu, czy odcinana po plasterku na żywca? Poza tym jedno barbarzyństwo nie usprawiedliwia drugiego - a już zwłaszcza mniejsze większego.

Wołam #prawo, bo pytanie o legalność jest serio, przecież są przepisy dotyczące uboju.

#bekazwegetarian - uważacie, że wszystko jest ok?
#weganizm #wegetarianizm #bekazpodludzi (w sumie nie beka wcale) #gorzkiezale #boldupy
Pobierz smyl - JAKIM CUDEM TAKIE TRAKTOWANIE KARPI NA TARGACH JEST LEGALNE?!

Pływają w tym...
źródło: comment_m7HOV9APcqL1Pz7kLeTG0WATCt0GiE7u.jpg
  • 43
@smyl: w Maroku sprzedaja tak zywe kurczaki. Znaczy maja np 10 kur, zabijaja z rana 3 jak sie sprzedadza, to zabijaja kolejne 3, albo ta ktora klient chce zeby mu zabic. Zadnego halo nie ma. Dostajesz swieze mieso i nie ma nadprodukcji i wyrzucania. To czego nie sprzeda a juz zabite oddaje do lokalnej knajpy i potem razem jedza.
jak sie sprzedadza, to zabijaja kolejne 3, albo ta ktora klient chce zeby mu zabic. Zadnego halo nie ma.


@derincon: a nie, jak w Maroku zabijają kury w miarę humanitarnie i żadnego halo nie ma, to zamykanie żywych karpi w torebkach foliowych jest spoko. A jak w niektórych krajach małe dziewczynki są obrzezane, to odcinanie dziewczynkom nóg w Polsce jest moralnie dopuszczalne. Jak wpadłeś na pomysł, żeby użyć takiej logiki?
@derincon: Po pierwsze, kolejny raz coś jest nie w porządku z Twoją logiką. Zaprezentowałem Twój sposób rozumowania w zupełnie niezwiązanej sprawie. Chciałem pokazać, że twierdzenie: "skoro gdzieś jakaś krzywda jest dopuszczalna, nie można się oburzać, gdy dzieje się u nas krzywda jeszcze większa" jest zupełnie bez sensu. Nie porównałem obrzezania kobiet do zabijania kur.

Po drugie, człowiek jest zwierzęciem.
@smyl: z jednej strony racja, z drugiej mam nadzieję, że jak chodzisz to uważasz żeby nie nadepnąć żadnej mrówki, nie zabijasz much ani komarów, a jeśli przypadkiem przydepniesz, to masz wyrzuty sumienia, że nie odebrałeś życia szybko i skutecznie
@Abaddon84:
1) Większość owadów ma jakiś układ nerwowy, ale jest on znacznie słabiej rozwinięty. Ich mózg jest tak słabo rozwinięty, że nie są w stanie interpretować ból w taki sposób jak robi to człowiek. Takie stworzenia są również znacznie mniej świadome.
2) W przypadkowym nadepnięciu na mrówkę nie mamy do czynienia ze świadomą czynnością. Celowe nieprzynoszące żadnych korzyści znęcanie się nad jakimś robalem, np. powolne wyrywanie mu kolejnych nóg, również jest