Wpis z mikrobloga

W internetach pojawił się mem, pod którym leje się trochę dziwnych komentarzy w kierunku Islamu.
Tymczasem przyczyna, dla której dziewczyna nie podała ręki jest prozaiczna: tego w jej kulturze się nie robi (jak witać się z muzułmańską kobietą(. Japończycy wolą skromny ukłon niż podanie dłoni, ale nikt nie robi o to problemów, bo to Japończycy. Kiedy muzułmańska kobieta nie podaje ręki, to zaczynają się dziwne spekulacje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie jestem za multi-multi, żeby było jasne. Jestem za podstawową wiedzą o innych kulturach, zwłaszcza na salonach, żeby nie robić takiej chryi.
CrazyJunx - W internetach pojawił się mem, pod którym leje się trochę dziwnych koment...

źródło: comment_Ttzzi3OETKp3msUXO1ao96yfAb8L4YAi.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@CrazyJunx: lekki mały problem że ona jest w kraju gdzie obowiązuje dana kultura. A nie jej więc oburzenie jest zrozumiałe chyba ze niemcy znajdują się w arabi saudyjskiej to spoko
  • Odpowiedz
@CrazyJunx: Jak ja byłem u nich, to zdjąłem buty przed wejściem do meczetu. Zrobiłem to pomimo tego, iż w naszej kulturze spokojnie wchodzę do świątyni w butach. Ja będąc tam dostosowałem się. Oni będąc u nas też powinni się dostosować do obowiązujących norm i nakazów.
  • Odpowiedz
@Carotas: @qlimax3: @Dejna93: @worldmaster: @karmajkel-nowak: Panowie, fundamentalnie macie absolutną rację. Kiedy jadę za granicę, także szanuję kulturę danego kraju.
I tutaj kłania się nasz, europejski, savoir vivre: to kobieta powinna podać dłoń pierwsza, a mężczyzna ją uścisnąć. Czyli i w tym przypadku Prezydent Niemiec nadal popełnia małą gafę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CrazyJunx: >każd ludziom robić wszystko po Twojemu

nazywaj to multikulti

#!$%@? się jak chcą robić coś po swojemu

dziw się że się #!$%@?ą na Ciebie


jak polaki jadą do holandii to też szanują prawa gejów, a jak jadą do egiptu to szanują islam?
  • Odpowiedz
@qlimax3: @Dejna93: a to nie jest tak, że szeroko rozumiana ranga jest respektowana tylko w sytuacjach zawodowych? Bo, przyznam szczerze, ciężko mi w tej sytuacji ocenić, czy jest ona zupełnie zawodowa. Z pewnością jest to uroczystość, ale czy uroczystości są zawodowe?
  • Odpowiedz
Zrobiłem to pomimo tego, iż w naszej kulturze spokojnie wchodzę do świątyni w butach.


@karmajkel-nowak: Nie, Polacy-muzułmanie i Polacy-niemuzułmanie wchodzący do polskiego meczetu w Polsce także zdejmują buty.

To nie element kultury, tylko tradycji religijnej czy czegoś tam.
  • Odpowiedz
@Dejna93: ze strony Prezydenta, jak najbardziej. Ale czy dla tej dziewczyny, w pozycji uczennicy, także?
@Pepe_Roni: z globalnego punktu widzenia Prezydent jest gospodarzem w Niemczech, ale czy był gospodarzem w tej szkole, którą odwiedził, czy może gościem?

Nie zrozumcie mnie źle, nie podważam Waszych wypowiedzi, tylko próbuję dociec do sedna tej sytuacji z Waszą pomocą. Wiele z jej elementów jest dla mnie płynnych i chciałabym w toku dyskusji z Wami
  • Odpowiedz
@CrazyJunx: no ale poczekaj, poczekaj... bo robisz #!$%@? z logiki...

Integracja ze społeczeństwem to jest tak że, obca osoba poznaje i praktykuje kulturę miejsca w którym się zajmuje, tak? Popraw mnie jeżeli się myle...

Przykład:
Wyobraź sobie że, wchodzisz do obcego domu - kultura tego domu nakazuje zdjęcie butów i położenie je w "przedsionku". No to integracja z tą kulturą polega na tym że zostawisz te #!$%@? buty w tym przedsionku.
  • Odpowiedz