Wpis z mikrobloga

Murki, jak żyć? W przyszłym roku, może w lutym kończę studia inżynierskie MiBM i mam wybór między iść na magistra albo do roboty. W związku z tym że w polsce nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najchętniej widziałbym się w gdzieś za granicą UK/DE albo cokolwiek innego, może być nawet USA/AUS.

Szukam czegoś w branży automotive, angielski mam na poziomie solidne B2, niestety nie znam niemieckiego i to chyba największa bariera przed robotą w DE.
Jeżeli chodzi o reszte, to jestem w miarę ogarnięty, studiów jeszcze nie skończyłem więc doświadczenie raczej marne, robiłem miesięczne praktyki w jednym z biur projektowych robiących automotive, więc liznąłem trochę Catii (bryły, powierzchnie), trochę nx i miałem krótki epizod w fsae, chociaż szczerze mówiąc nie zrobiłem tam nic konkretnego.

Potrzebuję protipów odnośnie tego czy warto, jak zacząć, gdzie i jak składać CV?

#mibm #catia #cad #automotive #pracbaza #inzynieria #projektowanie
  • 30
@cadoda: Czyli chcesz po prostu, by ktos za ciebie znalazl prace itd?
Bardzo wazny jest stopniowy, konsekwentny progres. Nie nalezy od razu oczekiwac zlotych gor.
Wspinanie sie po szczeblach kariery wymaga cierpliwosci i duzego wysilku albo znajomosci.
Napisz do sorka. Moze zalatwi ci jakies pucowanie kibli w tej branzy. Z czasem odkryja, ze jestes w tym dobry i czeka cie awans.
@cadoda: jeśli uczelnia oferuje wydanie odpisu dyplomowej w innym języku nawet odpłatnie, to nie żałuj cebulionów.

Zrób jakieś praktyki zawodowe z urzędu, przynajmniej kilka stówek dorobisz.
A jeśli dach nad głową zapewnią staruszkowie, to na bilet do raju odłożysz.
@cadoda: nie chcę mówić, że tak będzie też w twoim przypadku, ale znajomy też był taki ambitny, pojechał do holandii, nie przyjęli go w zawodzie automatyka, to postanowił być trenerem personalnym na siłowni.. ale ludzie nie chcieli z nim gadać po angielsku i miał mało tych klientów, więc... rozwoził gazety na skuterze xD wrócił do PL i dopiero teraz się rozwija w tym co ma tytuł
@cadoda: Tak naprawdę szukasz swojej pierwszej pracy. Miesiąc praktyk to jest z grubsza 0 doświadczenia zawodowego. Raczej ciężko będzie Ci znaleźć na chwilę obecną prace za granicą. Ja pracuję trochę ponad 2 lata i dopiero teraz zaczynam szukać za granicą kiedy wiem, że spokojnie mogę powiedzieć, że już coś umiem. Tak z ciekawości jakie elementy robiłeś w tym biurze?
@Wi3rzbek: Ale w fabrykach nie ma pracy dla projektantów, bardziej inżynieria produkcji, co mnie nie interesuje.
Nie jest tajemnicą że w Polsce wygląda to tak, że w większości robią podzlecenia podzleceń firm na zachodzie którym się opłaca tutaj robić, czyt. bycie klikaczem i tania siła robocza do której nie warto zatrudniać nawet techników na zachodzie.

Wiadomo że pierwsza praca to okolice trochę powyżej minimalnej i nabieranie doświadczenia, ale porównianie minimalna w
@cadoda: no #!$%@?, chyba zaraz pójdę gotować bigos, bo mi żyłka w dupie pęknie, od czytania takich wypocin. Chcesz mi powiedzieć, mój drogi kolego studencie, że nie ma w Polsce pracy dla projektantów/designerów/inżynierów produktu? To powiedz mi, dlaczego tak dużo firm posiada swoje biura r&d tutaj, na miejscu? Dlaczego w ciągu roku odwiedziłem z produktami mojej firmy kilkadziesiąt takich firm, gdzie cały czas był niedosyt tego typu pracowników?

Praca jest, tylko
@cadoda: Nie słuchaj @BojackHorseman: @lisciomat:
Jak to przeczytałem to mi ręcę opadły i pierwszy raz od miesiąca się zalogowałem. W UK istnieje coś takiego jak Graduate Scheme, jako pierwsza praca. W takim programie przez 2 lata zdobywasz doświadczenie na różnych stanowiskach w firmie, z dobrą płacą (~28-30k £ brutto rocznie) do tego sign in bonus 2k i 2k na przeprowadzkę...i nie musisz u żadnego sorka tyrać na magazynie.
Do
@AniaKowalska xD obczaj oferty firm takich jak np. CADM Automotive i dopiero pisz takie wysrywy xD fakt, wymagają trochę więcej niż 10h laborek z SolidWorksa albo Inventora, ale tego samego wymagają firmy z "godną pensją" na cudownym zachodzie... Znajomy prowadzi szkolenia z Inventora, sam prowadzę czasem szkolenia z oprogramowania z rodziny Geomagic i mam właśnie takich rodzynków na szkoleniach, którzy nie potrafią wybrać płaszczyzny szkicowania, ale twierdzą, że świetnie modelują xD taki