Wpis z mikrobloga

Wybory do sejmu raz na 4 lata - zniosę.

Wojna domowa, bo opozycji "demokratycznej" nie podobają się wyniki ostatnich wyborów, i chce robić przewrót polityczny siłą już ledwo rok po wynikach poprzednich wyborów - jakie by te wyniki nie były - nie życzę sobie. Demokracja polega na tym, że nie ma przewrotów i okupowania sejmu, kładzenia się parkingu sejmowym żeby inni posłowie nie mogli wyjechać, czy blokowania obrad demokratycznie wyłonionej władzy... I właśnie wcale nie chodzi o to, czy to jest "nasza" czy nie "nasza" partia, ale o to, że jest demokracja i rządzi ten, kto wygrywa cholerne wybory. Co jest w tym takie skomplikowane?

#sejm #polityka
  • 50
Demokracja polega na tym, że zawiera się ze społeczeństwem o przestrzeganiu ram prawnych


@starface: Jak pod przestrzeganie norm prawnych podciągniesz apele do wojska o obalenie demokratycznie wybranej władzy? Jak podciągniesz pod to groźby, że na słowach się nie skończy? Jak podciągniesz pod to wypowiedzi o tym, że Polsce potrzebny jest majdan? Jak podciągniesz pod to wybór większej liczby sędziów, niż przewidywała konstytucja(co pis unieważnił, jadąc nie bardziej po bandzie niż poprzednicy,
@Falcon: Tylko, że nawet apele opozycji do wojska nie mają żadnego znaczenia prawnego, nikt nie może nawet ich przestrzegać ani w żaden sposób się do nich odnosić, to może być oceniane tylko pod względem moralności takich okrzyków, pewnej kultury politycznej i osobistej, natomiast decyzja Marszałka Sejmu o zakazie filmowania obrad to już ma moc wiążącą, przez co będzie w rzeczywistości egzekwowana. Nie wiem jak możesz porównywać takie dwie rzeczy, przecież to
@Falcon: jakbym powiedział ja, że od jutra rozporządzenia prezydenta i ustawy rzadu sa nieważne i nieobowiązuja, to też miałoby większy kaliber? Przecież nikt tego nie weźmie na serio, nie mam prawa o tym decyodwać, to samo z opozycją, która może gadać co chce. A łamanie Konstytucji to już najwyższy poziom patologii u władzy, ale jeżeli to dla Ciebie bez znaczenia to nie mamy o czym gadać, jeżeli władza zabiera się za
A łamanie Konstytucji to już najwyższy poziom patologii u władzy


@Teec: Dlatego właśnie poprzednia władza zasłużyła na swoją porażkę w wyborach. Wprowadzenie większej liczby sędziów, niż mieli prawo było niezgodne z konstytucją. A to ma wielkie znaczenie dla demokracji, bo w ten sposób ktoś, kto przegrał wybory miał nadal część władzy, która mu się konstytucyjnie nie należała. Jeżeli nie widzisz problemu, to nie mamy o czym gadać.
@Falcon: jakim trzeba być zjebem, żeby traktować nagonkę opozycji jako gorzkie żale, bo demokracja nie zadziałała zgodnie z ich wolą xD Te prawicowe media już na dobre wam wyprały mózgi, bo wiem, że tam w ten sposób pokazują sprawę. Nie wiem kto tam nawoływał do jakiegoś puczu, użycia siły, ale tu znowu pytanie: jakim trzeba być zjebem, żeby brać słowa jakichś nieliczących się oszołomów na serio i przenosić to na całą
@cropdd: nie twierdzę, że było inaczej za PO (nepotyzm, kłamstwa, itd, itp), ale poziom dyskursu był wtedy na wyższym poziomie. głosowałem na jednych, na drugich, ale to jak PiS się zabawia z krajem, bo teraz mogą na nowo IV RP robić, to woła o pomstę do nieba. i nie, nie boli mnie lewacka dupa, boli mnie to, co się wyprawia.
@ediz4: wiem, że jest, ale nie oznacza to, że można karać wszystkich jak leci, bo coś się marszałkowi nie podoba. Lentz zmniejszenie uposażenia poselskiego o połowę (blisko 3,5k), bo przed złożeniem wniosku formalnego skomentował, że debata nad zmianami w TK jest na żenującym poziomie i po upomnieniu przez Kuchcińskiego, by złożył wniosek, Lentz go zripostował, marszałek wyłączył mikrofon i bach, kara.
przekroczenie czasu wypowiedzi przez Szczerbę o 30 sekund? 2,5k kary.
@Kenteris: Czas na płacz i rozliczanie bedzie za 3 lata przy nastepnych wyborach. I jak pogoniono jednych, to i drugich sie pogoni. Jak za tamtych rzadow opozycja podjudzala, tak to samo robi za tych. Troche szkoda, ze w Polsce rola opozycji jest podjudzanie. Co mnie zastanawia to to, czy na przyklad jesli za 3 lata PO/N. wygralaby wybory, to wycofalaby na przyklad ta ustawe o dziennikarzach w Sejmie. I wiesz co?
@NitrousOxide a PiS nie pajacuje? Staram się trzumac żadnej strony, bo nie ma kogo, po obu stronach działania są czasem karygodne, ale szczerba przy tym jak PiS przejął wsZystko, to nawet nie ma co porównywać