Wpis z mikrobloga

Uwielbiam słodzone napoje. Taka mrożona herbata mniam.

To jednak wagony cukru, więc jak wiadomo nic dobrego.
Zaczynam wprowadzać w życie #dieta , coby #trening miał jakiś sens.
Powoli wypieram kebsy. Nie słodzę od dawna. Tylko te soczki...

To #pytanie . Macie jakieś przepisy, na smaczne i zdrowe przepijki, żebym nie stracił do końca radości z życia? :(

Zaspamuję jeszcze #mikrokoksy bo tam mirki ogarnięte.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sandman: wlicz sobie w makro i z głowy. Też mi problem( ͡° ͜ʖ ͡°)

a doczytałem, że chodzi o napoje, nie o soki. Też możesz po prostu wliczyć, ale siłą rzeczy bedzie mniej, albo zamień na light, Zdrowiej aspartam niż tona cukru
  • Odpowiedz
zawsze mozesz poslodzic stevia lub erythritol


@zielakowy: Wlaśnie tak troszkę kombinuję. Woda z sokiem z cytryny i jakimś słodzikiem bez paskudnego smaku.
Zielony jestem w tym temacie.
  • Odpowiedz
@Sandman: stevia czesto wielu osobom nie smakuje, mi nie przeszkadza, najlpiej mi smakuje jak jest w plynie, sa nawet stevie w plynie o roznych smakach. duzym plusem jest zero calorii i oczywiscie wegli

erythritol ma smak bardzo zblizony do cukru ale ma mala ilosc kalorii i ma carbs ale nie zeykle cukry
  • Odpowiedz
@Sandman: nie sraj żarem, cola zero ma teraz recepturę, która upodobniła ją smakiem do prawdziwej słodkiej coli i w dodatku żeby ci aspartamy zaskodziły to byś musiał pić po 11l dziennie dzien w dzien
  • Odpowiedz
stevia czesto wielu osobom nie smakuje, mi nie przeszkadza, najlpiej mi smakuje jak jest w plynie, sa nawet stevie w plynie o roznych smakach. duzym plusem jest zero calorii i oczywiscie wegli

erythritol ma smak bardzo zblizony do cukru ale ma mala ilosc kalorii i ma carbs ale nie zeykle cukry


@zielakowy: szanuję za konkrety.

która upodobniła ją smakiem do prawdziwej
  • Odpowiedz
@Sandman: no stary, zawsze możesz sobie zrobić dietę i liczyc makro wpieprzając kebsy, maca i colę i nestea, tylko raczej żeby chociaż kcal utrzymać to się raczej nie najesz xD
  • Odpowiedz
@Sandman: ja przyzwyczaiłem się do kawy bez cukru (slodziłem 3 łyżeczki i myślałem że to niemożliwe) i Ew koli zero (także myślałem że to niemożliwe) teraz wolę taką niż słodzoną.
  • Odpowiedz