Wpis z mikrobloga

Prawdę mówiąc, już dawno nie byłem tak zażenowany. Sądziłem, że idea #wykopoczta oparta jest przede wszystkim na dwóch zasadach - humorze i dystansie do własnej osoby, a wartość prezentu jest w istocie sprawą drugorzędną. Założenie akcji było dość oczywiste - udział może wziąć każdy. Również osoby o skromnych możliwościach finansowych.

Dzisiaj widać jak na dłoni, że część osób te kilka prostych zasad przerosło. Czytam właśnie wpis użytkownika rozczarowanego paczką, który nie dość, że "nie poleca" nadawcy, to jeszcze udostępnia napisany przez niego list. Żeby tego było mało, użytkownik @Mordeusz tworzy ankietę (wstydź się), żeby Wykop.pl mógł osądzić, czy paczka rzeczywiście była odpowiednia.

Świetna idea oparta na bezinteresowności i humorze zostanie za chwilę sprowadzona do zawodów, w których - jak ktoś mądrze napisał - aż strach będzie wziąć udział, żeby przypadkiem nie zostać rozsmarowanym przez całą społeczność.

#gorzkiezale
  • 37
@acidd

1 taka akcja i chyba 2 mniejsze to i tak niezły wynik jak na tak dużą ilość uczestników :)


Pewnie masz rację, ale dla osoby patrzącej z boku jest to co najmniej zniechęcające. Dwa lata temu sam wziąłem udział i byłem bardzo zadowolony. Dzisiaj chyba bym się nie podjął.

@Mordeusz

Ja się mam wstydzić, a sam tworzysz nowy wpis i dalej kręcisz gównoburzę? Święty Tomasz widzi kolego, święty Tomasz widzi, co
Wyrażam swoje zdanie, bo jestem #!$%@? zażenowany.


@Venro: A ja byłem ciekawy, jak społeczność ocenia paczkę i list. Dlaczego więc ja mam się wstydzić, a Ty nie? Czym się różni wyrażenie opinii od przygotowania ankiety w tym kontekście?
@qmox: No tak, ale jakoś w tym wpisie, głównie widzę żale na temat zawartości. Sam list został całkiem nieźle napisany, w sposób humorystyczny a tobie tego humoru po prostu zabrakło. Rozumiem, że możesz czuć się zażenowany całością bo inni dostali (w tym ja) fantastyczne, czasem lepsze paczuszki, ale pisane, że nie polecasz mireczka nie jest na miejscu. Dodatkowo ta ankieta..... serio bordo to chyba stan umysłu nie status na wykopie.
@qmox

jakie narzekanie? Nie rozwodzę się nigdzie nad zawartością, napisałem jedno zdanie traktujące o wnętrzu, w nawiasie dodałem uwagi, co mogło kierować wyborem akurat takiego 'upominku'.


Czyli generalnie wszystko było super, dlatego "nie polecasz" użytkownika, który przygotował dla Ciebie paczkę. Nie będę tutaj cytował Twojego wpisu i dalej rozstrząsał.

@Mordeusz

A ja byłem ciekawy, jak społeczność ocenia paczkę i list. Dlaczego więc ja mam się wstydzić, a Ty nie? Czym się różni
@PMV_Norway: No tak też miałem podobne odczucie widząc list. A mój komentarz wyżej dotyczył osoby, która zrobiła ankietę, nie całości aby było jasne. Fakt, mogłem napisać personalnie. Przepraszam :)
a tworzeniem ankiety, w której angażujesz społeczność Wykopu w ocenę, czy dana paczka była właściwa


@Venro: Nie pytałem, czy paczka była właściwa. Pytałem, czy ucieszyłbyś się z paczki.

A Ty nie angażujesz społeczności tym wpisem?

Jesteś po prostu hipokrytą. W moim oku widzisz drzazgę nie zauważając belki w swoim.
Dodatkowo ta ankieta..... serio bordo to chyba stan umysłu nie status na wykopie.


@perkaman: O to spierał się nie będę. Dodałem ankietę, bo sam miewam #!$%@? poczucie humoru i byłem ciekawy, czy tylko mnie ta paczka z listem wydała się zabawna. I wyniki moim zdaniem są pocieszające, większość użytkowników ucieszyłaby się z takiej paczki. Moim zdaniem tą ankietą częściowo przysłużyłem się sprawie, gównoburzą pod nią możliwe, że sprawie szkodzi.
@Mordeusz

Nie pytałem, czy paczka była właściwa. Pytałem, czy ucieszyłbyś się z paczki.


Prawdę mówiąc, to jeszcze mniej taktowane.

A Ty nie angażujesz społeczności tym wpisem?


Już napisałem to wyżej, ale jeszcze raz powtórzę. Jest różnica pomiędzy wyrażeniem opinii o czyimś wątpliwym zachowaniu i tworzeniem ankiety, która (co mogłeś przewidzieć, czytając z pewnością komentarze pod tamtym wpisem) dołoży autorowi paczki przykrości. Używając analogii, gdybyś wrzucił zdjęcie pod tagiem #pokazmorde, ktoś napisałby
Używając analogii, gdybyś wrzucił zdjęcie pod tagiem #pokazmorde, ktoś napisałby Ci, że jesteś brzydki, a ja zrobiłbym ankietę, w której zapytałbym Wykop, co sądzi o Twoim wyglądzie, to byłoby to co najmniej niewłaściwe i przyznasz chyba, że robiąc to, wykazałbym się brakiem ogłady.


@Venro: No to mamy wyjaśnione. Tak, to byłby brak ogłady. Z tym, że ja się braku ogłady nie wstydzę w pewnych sytuacjach. Gdy jestem np. wkurzony, albo