Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam!

Przymierzam się do #emigracja #norwegia
Szukałbym #praca dla inżyniera w #elektryka #teletechnika

Jako, iż doświadczenie mam bardziej w biurze projektowym (ponad 3 letnie) - autocad, dialux, etc., niż w wykonawstwie (praktycznie zerowe :D ) to na jakie zarobki mógłbym liczyć? Moja wiedza jest bardziej teoretyczna jako projektant, asystent niż inżynier budowy.
Musiałbym odnowić swoje uprawnienia sep do 1kV.

Czy jest realne osiągnąć netto ponad 11000 PLN? Oczywiście po odliczeniu kosztów typu: podatek, mieszkanie, jedzenie.
Planowałbym wyjechać na 5-6 miesięcy.

Czy moja praktyka w zawodzie ale w Norwegii, Niemiec, (ogólnie zagranicą) może być wliczana do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń (jako normalna praktyka ale odbyta zagranicą)? Kto musiałby mi ją podbić?

Znajomość norweskiego zerowa. Angielski dobry, niemiecki podstawowy.

Nie wykluczam kierunku #niemcy #szwajcaria #austria #holandia

wołam trochę tagów #budownictwo #projektowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania:

Mogę Ci powiedziec jak sprawa wygląda w przypadku dyplomowanych pielęgniarek/pilęgniarzy, o ile to jakos pomoże.

Dobre 3-4 lata temu mój dobry kumpel, pilęgniarz z wykształcenia z 2 latami praktyki wyjechał.

Etap 1: język. 3 miesięczne MEGA intensywne szkolenie z języka. Wywieźli bande przyszłych emigrantów w góry (tu w Polsce), i kuli im język do głowy przez 8h dziennie. Zero kosztów - wszystko opłacone przez Norwegię, bo i niedobór w zawodzie
@AnonimoweMirkoWyznania:
Angielski się przyda, załatwisz wszystko w urzędach, bankach, na poczcie, pozwolenie na pracę na policji etc, ale bardzo szybko Norweski zacznie okazywać się wyższą koniecznością.
SEP, może posłużyć Ci jedynie jako podkładka, że faktycznie masz coś tam wspólnego z elektryką, świadectwa kwalifikacyjne nie są honorowane poza krajami w których je zdobyłeś i tak czy siak chcąc podjąć pracę w Norwegii będziesz musiał zdać ichniejsze uprawnienia.
Co do wypłaty, tego nikt
@AnonimoweMirkoWyznania: w Twojej branzy lepiej teraz odpusc Norwegie, moze za rok bedzie lepiej.
http://e24.no/energi/national-oilwell-varco-nov/265-kan-miste-jobben-i-national-oilwell-varco/23805274
w ciagu ostatnich dwoch lat miedzy 2500-3000 osob stracilo prace w NOV (jedna z wiekszych firm w tej branzy). Chyba nie bylo tygodnia, zeby w gazetach nie pisali o zwolnieniach od tamtego czasu.

Co do reszty: do wyrwania miedzy 30 a 60k nok miesiecznie. Bez norweskiego jest juz problem dostac prace nawet jak jestes specjalista.