Wpis z mikrobloga

@LowcaAndroidow: ze zdjęcia to ja nie widzę, żeby było coś nie tak. a jak pachnie? długo go już masz? znasz zapach zakwasu?
ja swój mam niecałe 3 lata, czasem pachnie delikatnie, a czasem tak kwaśno że hej! ale taka uroda zakwasu, dokarm, porozmawiaj z nim :) powiedz mu, że wszystko będzie dobrze, że się ułoży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LowcaAndroidow: @Old_Postman: nie wiem jak wy to robicie ( ͡º ͜ʖ͡º) Teraz szykuję swój drugi zakwas po dłuższej przerwie (jak dam radę po sobocie to będzie pieczenie na zakwasie już w niedzielę). Jak prowadziłem pierwszy przez kilka miesięcy to karmiłem go codziennie, w ogóle nie chowałem do lodówki. Podnosił się nawet mega opadnięty po 2-3 dniach jak o nim zapomniałem.
  • Odpowiedz
@tptak: zakwas (5 dzień) przestał mi się mieścić w słoiku, postanowiłem go przenieść do glinianej misy. Podejrzewam że misa wchłonęła cześć wody, na pierwszy rzut oka ten kożuszek wyglądał jak pleśń (pozdro #piwowarstwo)
Chyba spanikowałem
  • Odpowiedz
@LowcaAndroidow: u mnie w lodówce też robi się czasami taki biały nalot, ale to nie pleśń, ona jest taka bardziej włochata. Co do słoika to mam po ogórkach z tesco, sprawuje się wybornie. Mam jeszcze jakiś ikeowy (który służył do herbaty, ale wieczko mi się stłukło) - też jest fajny, bo ma równe ścianki, brak gwintu, łatwo go czyścić. Jeśli nie piekę dużo, to staram się nie przekroczyć pół słoika
  • Odpowiedz