Wpis z mikrobloga

Ktoś mi powie jaki geniusz wpadł na to żeby kurierzy rozwozili paczki JEDYNIE w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku?

Przecież to jest jeden z większych absurdów...
Dzwoni dzisiaj do mnie 7:30... "Dzień dobry, kurier z tej strony. Będzie pan w domu między 13 a 15, bo wtedy będę mógł panu podrzucić paczkę".
No k---a, nie dość że oczywiście jest to w godzinach pracy, to jeszcze taki z d--y przedział czasowy.

"Niestety, będę w pracy i wracam przed 17", odpowiedziałem.
"Ehhh", westchnął mi głośno w słuchawkę kurier, "to może ja panu zostawię przesyłkę w pobliskim sklepie?"
Nie zgodziłem się na to, bo przesyłka jest droga (telewizor) i nie będę mógł odmówić przyjęcia przesyłki w przypadku kiedy będzie coś uszkodzone.
"To może do pracy panu zawiozę? Ale tylko w przypadku jeżeli pracuje pan w tej samej dzielnicy co mieszka!"
No kuuuuurwa i weź teraz dogaduj się z paniami recepcjonistkami w firmie żeby łaskawie przyjęły i podpisały za ciebie drogą przesyłkę (biegam między biurami, nie zawsze mogę podejść do recepcji)...

No krew mnie z rana zalała przez tych kurierów. Macie jakiś sposób jak załatwić taką sprawę?
Paczkomaty odpadają w przypadku dużych przesyłek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#boldupy #gownowpis #kurierzy
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4kroki: Ale jak to rozwiązać? Żeby było idealnie urzędnicy też by musieli zmienić godziny pracy na poza 8-16, listonosze też, lekarze też, przeróżne inne usług z których ludzie korzystają też. I co wtedy, jak lekarz zamówiłby paczkę? Znowu miałby problem i narzekał na godziny.
  • Odpowiedz
@4kroki: Sprzedaj obecne mieszkanie i znajdź sobie takie z ochroną lub portiernią i wtedy kurierzy będą zostawiać paczki ochronie lub w recepcji na Twoim strzeżonym osiedlu. Dodatkowo jak chce się wysłać paczkę o zostawiasz, idziesz sobie, kurier odbiera a Ty po prac odebrałbyś sobie dokument potwierdzający. U mnie działa, polecam.
  • Odpowiedz
@4kroki Jak wiesz, że Cię nie będzie w godzinach pracy kurierów w domu, to odbierasz paczkę w punkcie /wybierasz usługę poste restante poczty polskiej i odbierasz paczkę w najbliższej filii PP. Tyle w temacie Xd
  • Odpowiedz
Kurierzy jak kurierzy, ale totalną durnotą jest, ze urzędy pracują w podobnych godzinach i nie ma bata załatwić coś w urzędzie bez brania wolnego dnia.


@Jezykkk: dlatego chwalę sobie pracę zmianową. Wcześniej pracowałem 8-16 pn-pt i trzeba było się dogadywać w pracy albo brać wolne. Teraz albo przestawiam wolne. Tylko teraz z kurierami problem mam większy bo nie wiadomo jak celować czy zamawiać do pracy czy do domu bo nie
  • Odpowiedz
Tylko paczkomat.


@nicon:
Kiedyś do bym polecił Falskiego, a teraz to nie wiem z czego się można nauczyć czytania.

1. Jak kurier zacznie rozwozić paczki po 17:00, to skończy o 24:00, a niektórzy ludzie o tej
  • Odpowiedz
@4kroki: też dostałam dzisiaj paczkę, co prawda małą i napisali, że mogą podrzucić do domu, tylko muszę być w domu w godzinach 9-17. No k---a mać, normalni ludzie pracują w tym czasie. Nie jarzę czemu kurierzy pracują w tych godzinach, to się kłóci z logiką. Powinni pracować np. 14-22 i by było po problemie.
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: W całym wpisie chodzi o to, że głupi spożywczak się hehe "spersonalizował pode mnie" i jest czynny do 22 a firmy kurierskie z jakiegoś powodu nie mogą. OP pytał jakie są tego powody. Jeśli je znasz to mogłeś podać zamiast głupio atakować.
  • Odpowiedz