Wpis z mikrobloga

Przepis na sobotę spod znaku #czujedobrzeczlowiek:

1. Wstań koło 10, bez kaca, bo nie piles dzien wczesniej.

2. Przygotuj ciasto na pizze z ziolami prowansalskimi
( przepis na ciasto, jedyne słuszne 4składnikowe, jedna paczka ziół)

3. Przygotuj własny sos do pizzy (2 głowki czosnku pokrojnego w plasterki podsmażone na dwóch łyżkach masła, zalane 0,5l soku pomidorowego i garścią świeżej bazylii, sól, pieprz, redukowane ok 40min, pod przykryciem, bo w przeciwnym wypadku wasza kuchnia będzie wyglądać jak miejsce zbordni)

4. Zostaw ciasto do wyrośnięcia, a w tym czasie idź oddać krew do regionalnego centrum krwiodastwa

4.78

5. Wróć do domu, podziel ciasto na trzy pizza-balle które powinny rosnąć przynajmniej 40min, przygotuj reszte składników

6. W momencie gdy zacznie wchodzic głód po utracie 4500kcal po oddaniu krwi wrzuć swoją domową pizze do pieca 15min

7. Wciągnij tyle domowej pizzy ile tylko chcesz, i tak będziesz na minusie w bilansie kalorycznym tego dnia ;)

Czekolada idzie na Szlachetną Paczkę w pracy. Wole pizze ;)

#krwiodawstwo #gotujzwykopem
Pobierz q.....q - Przepis na sobotę spod znaku #czujedobrzeczlowiek:

1. Wstań koło 10, bez...
źródło: comment_r37nBR78Gnzakfbt3FIGLWqmqTmkEPXA.jpg
  • 26
@Piguua: W przepisie który podlinkowałem jest 1,5-2h rośnięcia w całości i później jeszcze 1h podzielone na kule. Nie daje curku do ciasta, nie lubie 'polskiej' pizzy, wiec troche wiecej czasu potrzebuje by wyrosnac. Pozniej i tak, jak widziałem we włoszech, rozciagam je recznie i pomagam sobie wałkiem, na 30cm, wychodzi dość cienkie.
@qwarqq: A nasze ministerstwo robiło badania na ten temat? Podlinkujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo ja nigdzie nie znajduję w internecie JAKIEGOKOLWIEK potwierdzenia dla 4,5k kcal. To, że dają taki ekwiwalent nic nie znaczy. Teraz szukając badań, to te 600 kcal też jest niepewne.