Wpis z mikrobloga

@chanelzeg: nie bardzo wiem, dlaczego Twoje "wydaje mi się" miałoby mnie bardziej przekonywać, niż artykuł Bloomberga:

Employees can now check their hours, pay stubs, and monthly lodging and food expenses at touchscreen terminals throughout the campus. Including overtime, take-home pay averages 4,200 yuan to 5,500 yuan ($650-$850) a month.

http://www.bloomberg.com/news/features/2016-04-24/inside-one-of-the-world-s-most-secretive-iphone-factories

Według tej strony średnia płaca w Chinach wynosi 62029 CNY/Year, co daje w przeliczeniu ponad 3100zł miesięcznie.

Według tego artykułu,
Podstawa to rozróżnienie prawicy od lewicy gospodarczej. Umówmy się, obie strony twierdzą, że chcą żeby wszystkim żyło się jak najlepiej. Mają po prostu totalnie inne podejścia. Prawica twierdzi, że państwo ma się nie wtrącać to samo się wyreguluje, a bogaci wspomagą biednych itd. Lewica twierdzi, że to nie działa i potrzebne są rozwiązania systemowe. Znam lewaków, którzy uważają, że WOŚP wcale nie jest taki dobry, bo maskuje niedołężność rządu w kwestii służby
Według tej strony średnia płaca w Chinach wynosi 62029 CNY/Year, co daje w przeliczeniu ponad 3100zł miesięcznie.


@Yahoo_: A w Polsce średnia płaca to prawie 5000, powiedz to tym wszystkim, którzy robią na taśmie za minimalną lub niewiele więcej.

#!$%@? od tego, że obecnie produkcja jest przenoszona do Bangladeszu i Indii.
@grim_fandango: Klasyk lewackiego elityzmu. Rzygać mi się chcę jak widzę takie zakłamanie i hipokryzję, żeby z takim zapracowaniem walczyli po prostych ludzi jak walczą z prawicą to może by coś zmienili ale za to nie ma hajsu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
CO DO #!$%@? serio o co tu chodzi? O co Tobie chodzi, @grim_fandango? Jaki masz problem z tym, że ktoś ma iPhona i popiera progresywne podatki? Po cholerę zaglądasz mu w talerz?


@smyl: może chodzi o to, że typ buduje kapitał na ultralewicowych hasłach równości, a potem tworzy dysonans stołując się w drogiej knajpie i używając najdroższego na rynku telefonu, zamiast przeznaczyć prywatne środki na biednych. swoją drogą te prywatne
@grim_fandango: Gość jest idealny. Mimo wieloletniego wsparcia finansowego, mimo wieloletniego wsparcia medialnego, mimo wieloletniego wsparcia PO nie udało mu się stworzyć nic więcej poza kanapą warszawską dla znudzonych, hipsterskich dzieciaków z bogatych domów.

Tak więc - ręce precz od Sierakowskiego xD


@Thorkill: Krytyka Polityczna wydała od groma książek oryginalnych i przetłumaczonych, wydaje kwartalnik, organizuje spotkania - jak zapraszali Żiżka to nie było nawet gdzie stanąć w korytarzu. Skoro nie korzystasz
Skoro nie korzystasz z kultury, którą tworzą to Twoja sprawa, ale powiedzieć że nic im sie nie udaje to nadużycie.


@jaksiepatrzy: Przyznaje że celowo wyostrzyłem. Czytałem Piketty'ego od nich. Jakieś wywiady na ich stronie też zdarzyło mi się przeczytać.
Ale nie wiem czy pamiętasz, że jakieś 10 lat temu był tak hype na Wyborczej i Polityce, że Sierakowski to będzie nowy bóg na lewicy, następca Michnika. No i jakoś to się