Wpis z mikrobloga

No dobra Mirki i Mirkówny.
Byłem u Wiolety, u tej dziewczyny, gdzie ponad rok temu ojciec zabił matkę i okaleczył córkę.
Mała miejscowość o nazwie Drewnowo, zadupie konkretne, że nawet samochód google nie dojechał.
Wpadam po godzinie 10:30 a tam #!$%@? wóz transmisyjny TVN24. Zaparkowałem za wozem polsatu. Dziennikarka widząc moje oklejone auto zagadała ze mną po co tu jestem. Wyjaśniłem jaki jest cel mojej wizyty, miła babeczka swoją drogą.
TVN skończyło wywiad, schowało te swoją #!$%@?ą antenę satelitarną i odjechali. Nie chcieli się przyznać, że wykop ich nienawidzi i do tego, że manipulują faktami.
Wiecie co zrobiły @FaktyTVN ? Weszli dziewczynie do domu i z zaskoczenia rzucili tekstem, że za 30 minut będą nadawać na żywo. DEBILE.

Dobra, do rzeczy. Poczekałem gdzieś do 16:30 aż sam Polsat skończy wywiad i do mieszkania wszedłem ja, cały na czarno.
Zostałem miło przywitany. Dziewczyna pełna podziwu, że tyle godzin sterczałem pod chałupą i czekałem aż wszyscy sobie pójdą. Dobrze, że dziś się zatankowałem za 50zł to mogłem sobie pozwolić na ogrzanie się w samochodzie. A tak na poważnie to zaszalałem i zatankowałem 68 litrów do zbiornika.

Dobra, teraz na poważnie do rzeczy.
Rozmawiałem z Wioletą. Taka prośba do Was. Najważniejsze rzeczy, które są dla niej potrzebne to (od najważniejszego):
1. chociaż ze dwa garnki i jedna patelnia - jak mi pokazała na czym gotują z bratem to żałowałem, że z domu nie wziąłem. Ma stare emaliowane garnki, które od spodu wyglądają jakby je węglem wyłożono.
2. Buty typu adidas i trampki. Coś najtańszego. Nie musi być rarytas ale widząc w jakich butach mnie ugościła to swoje trzymałem pod krzesłem.
3. Jakiekolwiek spodnie rozmiar 37, jakiekolwiek bluzki rozmiar M, dziewczyna ma 170cm wzrostu. Wierzę, że jakieś #rozowepaski mają w szafie niepotrzebne ciuchy.
4. ODKURZACZ - No kto by chciał zamiatać dywan?
O pralce nie wspomnę, piorą we frani i radzą sobie.
To nie jest tak, że ona potrzebuje tej pomocy teraz, opowiedziała mi historię z dzieciństwa i nigdy nie żyło im się na chociażby minimalnym poziomie.

Nie musicie tych rzeczy kupować jeden po drugim i wydawać hajs. Można się na to złożyć. Zorganizować zbiórkę. Mogę zaproponować aby pieniądze wpłacano na moje konto a ja po prostu zakupię najpotrzebniejsze rzeczy, zaczynając od butów i garnków a potem losowo. Z każdego zakupu się rozliczę. Jeżeli chodzi o odzież to Wioleta nie chce nowej, sama wspomniała o tym, że każda Mirkówna może mieć w szafie coś, czego nie nosi.
Opału na zimę nie chcieli bo mają na dwa sezony, po prostu nie chcieli nic na siłe coś, czego mają.

Ze swojej strony też zaoferowałem pomoc. Marzeniem Wiolety jest startowanie w zawodach handbike czyli trójkołowych rowerach napędzanych siłą rąk.
Postaram się spełnić jej marzenie, koszt takiego roweru jaki by chciała to wydatek około 40.000zł. Postaram się też aby w jakimś stopniu mogła pozwolić sobie na prywatne rehabilitacje.
Moją propozycją była zszokowana bo myślała, że na pierwszej liście zapotrzebowań się skończy. Daliśmy sobie czasu bo dziś była "zmaltretowana" wywiadami i w przyszłym tygodniu się skontaktujemy telefonicznie i omówimy szczegóły.

A teraz jeszcze jedno co najbardziej mnie tknęło. Po matce Wiolety jako pamiątki zostały trzy zdjęcia, które nigdy nie widziały kolorów, są zniszczone. Zdjęcia, które były aktualne zostały spalone przez jej ojca. Mam prośbę do wykopowiczów, bo wiem, że tacy się tu znajdują. Jeżeli ktoś mógłby zaoferować ze swojej strony pomoc w naprawieniu uszkodzonych fotografii oraz drugiej kopii w kolorze aby wyglądały jakby robione były niedawno. To byłby największy prezent dla tej dziewczyny. Cała reszta jest mniej interesująca, jedyne co zostało to właśnie trzy zdjęcia. Jeżeli się tu nikt taki nie znajdzie, kto pomógłby charytatywnie to po prostu znajdę kogoś na własną rękę kto mógłby pomóc. Jak ktoś będzie zainteresowany pomocą to wyślę zdjęcia na e-mail a po obróbce i odesłaniu ich do mnie wydrukuje je na papierze fotograficznym.
Do tego przydałyby się tagi #fotografia #starezdjecia

Wołam zainteresowanych: @larvaexotech: @Eswemenasja: @kargulasty: @mARTin_ZRH: @gttg: @camilio: @Renton: @jakis_debil:
i zaspamuję trochę tagami, żeby lepszy zasięg był: #wykop #pomoc #relacja #informacje i nawet dam #kiciochpyta
S.....i - No dobra Mirki i Mirkówny.
Byłem u Wiolety, u tej dziewczyny, gdzie ponad ...

źródło: comment_SATksaJI7oLOSsrjuzxuoXGBOBEOEwLz.jpg

Pobierz
  • 240
@Stulejusz_Wielki sluchaj, 5/6 grudnia bede lecial z warszawy do koszalina w ramach delegacji, moge zahaczyc autem o dobrowo zeby cos podrzucic. Bede jechal oplem combo z pusta paka, wiec troche sie zmiesci. Tylko nie ukrywm ze troche brak mi dżonder zeby tak samodzielnie do tej dziewczyny sie odezwac i przywiezc jej majdan... Ale w kilka osob juz by to lepiej wygladalo :)
@watir: Tylko spróbuj nie wywiązać się z obietnicy. Zapewniam Cię, że mam wyjątkowe umiejętności, które zdobywałem w trakcie wieloletniej służby, dzięki czemu stałem się postrachem ludzi takich jak Ty. Jeśli tego nie zrobisz znajdę Ciebie.