Wpis z mikrobloga

@ulepie_se_bulke: Teoretycznie, tylko, że teraz coraz więcej ubezpieczycieli robi rekalkulacje składki, a więc jeśli kupisz auto z OC to jest duże prawdopodobieństwo, że zechcą od Ciebie dopłaty za korzystanie z OC (i wcale nie muszą się upominać od razu tylko np. pod koniec umowy), a przy tylu szkodach jak źle trafisz to mogą Ci krzyknąć kilka tysięcy nawet. Także jeśli zechcesz kupować auto to niezwłocznie po zakupie kontaktuj się z ubezpieczycielem
@mfind: dziwnie ta wasza wyszukiwarka dziala. Zrobiłem kalkulację na prawdziwe dane i najtaniej mi wyszło koło 800zł i co ciekawe nie było oferty mojego dotychczasowego ubezpieczyciela. Sprawdziłem też u niego propozycję i wyszło 420 zł. No coś tu jest nie halo...
@Venzey: Takie stawki powodują tylko to że ludzie wolą ryzykować i jeździć bez OC. Ergo zbyt wysokie stawki powodują patologię. Zresztą samo dopisywanie innych członków rodziny etc. tylko dla zniżek zahacza o patologię no ale u nas patologia to norma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bergers: Oferty obecnego ubezpieczyciela Ci nie pokaże, bo już ją masz (na przedłużeniu np.) :) A chodzi o to żeby porównać inne firmy i sprawdzić czy gdzieś indziej będzie taniej :)
Ja proponuję po prostu udać się do jakieś multiagencji, ale w której będą mieli na prawdę dużo towarzystw, bo to o czym piszecie to masakra. Ja właśnie w takiej agencji zamiast 1500 zł kupiłem za 800 zł a nadal jestem młodym kierowcą do 25 roku życia i nie mam pełnych zniżek i auto 2002 rok, 1.6 silnik. Po prostu trzeba szukać a nie decydować się na ofertę jaka przyjdzie pocztą od aktualnego
@ulepie_se_bulke: Spoko Mireczku i dzięki :) Jak będzie bliżej końca odezwij się na priv i zobaczymy ile da radę najtaniej ogarnąć :)
@bpit22: Chętnie się skonfrontujemy przy najbliższym ubezpieczeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daj znać na priv i wtedy sprawdzimy ile najtaniej uda nam się znaleźć dla Mireczka :)
No i #!$%@?, prawidłowo, może zmniejszy się ilość tych ~20 letnich trupów, których stan techniczny zagraża środowisku, i innym uczestnikom ruchu.


@fegwegw: a wiesz ile np. w 2013 roku było wypadków spowodowanych złym stanem technicznym pojazdu (na ok. 38000 wypadków ogółem)?
54 (pięćdziesiąt cztery) z czego większość z powodu złych opon i złego oświetlenia, co nie ma nic wspólnego z rocznikiem.
@Venzey: Nowe stawki oc są chore przeglądam stawkami dla auta które chciałbym nabyć w przyszłym roku -audi s8 2004r stawki oc w okolicy 4tyś potem z ciekawości sprawdzam jeszcze poczciwego golfa 5 w tedeiku ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ~3,5 kafla za oc po prostu w głowie się nie mieści
Tak straszyli tymi stawkami ubezpieczenia, że aż sobie właśnie wyliczyłem od nowa składkę i powiem że jakoś cena dupy nie urywa względem ceny jaką zapłaciłem w sierpniu - kalkulacja na prawdziwe dane.

Co prawda z powodu wartości samochodu, w przyszłym roku nie będę robił już na oryginalnych częściach tylko na zamiennikach, aby uniknąć szkody całkowitej.
Pobierz piotras-kbw - Tak straszyli tymi stawkami ubezpieczenia, że aż sobie właśnie wyliczył...
źródło: comment_XpmhOEToWgA7tiL5M7zthfnym82vgP2O.jpg
@fegwegw: od 10 lat mam 19 letnią Toyote Corolle, nie uważam że jej stan zagraża komukolwiek. Samochód igiełka, całkowicie sprawny i praktycznie bezawaryjny. Samochód na moja kieszeń bo nie zarabiam kokosów. Z Twojej wypowiedzi wynika, że bujasz się nowszą bryką i chwała Ci za to ale daj żyć innym.
@Venzey: ogranij sobie jakiegoś dobrego agenta ubezpieczeniowego. Mi za stilo z 2003 1.6 wyliczyli 2200zł poszedłem do znajomego agenta u którego ubezpieczam już samochody od kilku lat i zrobił mi tak, że zapłaciłem 970zł w AXA jak jesteś z łodzi albo z łódzkiego to mogę ci dać nr do niego na PW