Wpis z mikrobloga

@Pan_Mirek: No to właśnie trzeba kupić samochód, a nie złom. Jak myślisz, jakie roczniki powodują w Polsce najwięcej wypadków? Własnie te stare parchy i właśnie dlatego płacisz tak wysokie OC. Podziękuj kolegom.
No i #!$%@?, prawidłowo, może zmniejszy się ilość tych ~20 letnich trupów, których stan techniczny zagraża środowisku, i innym uczestnikom ruchu.


@fegwegw: Nic się nie zmieni, bo na nowe samochody #!$%@? taką akcyzę że chce sie płakać. co z tego że masz niższe oc jak bedziesz musiał do nowego samochodu dopłacić ~30k. Takie nie znam sie to się wypowiem
@mfind: no właśnie nic nie zrobię, będę dalej jeździł swoim 'rzęchem' (utrzymywanym w dobrym stanie i rozwijanym), a w skrajnym przypadku pozbędę się go i zostawię sobie tylko motocykl.
@lavinka: mój stary parch z 2002 kosztuje mnie mniej niż kosztowałoby mnie ubezpieczenie nowego pojazdu z salonu. Nie tak to działa. Jedyna różnica taka, że pojazd z salonu w pierwszym okresie będzie ubezpieczony po stawkach dilera (co pewnie zostanie wliczone w
@eloar: Ciebie kosztuje mniej, ale nie kosztuje mniej środowisko naturalne. Kwestia emisji spalin i ryzyka wypadku. Jak myślisz, dlaczego podwyższono OC? Wyłącznie z powodu wypadków. Zwyczajnie ubezpieczalnie nie nadążają z wypłatami odszkodowań. To podwyższyli składki, żeby wyjść na swoje, normalka.
@lavinka większość emisji to produkcja samochodu, a nie jego eksploatacja. Wyprodukowanie nowego samochodu i zezłomowanie starego jest bardziej szkodliwe niż utrzymanie obecnego w możliwie najlepszym stanie (co osobiście robię np wymieniając cały układ hamulcowy na lepszy niż w nówce). Ograniczenie konsumpcji jest lepszym czynnikiem proekologicznym niż wszystkie normy emisji razem.
@eloar: To prawda, ale zauważ, że wiele osób tego nie robi tylko jeszcze filtry demontuje i smrodzi 3x więcej. Zresztą rocznik 2003 to jeszcze nie jest tak źle, najgorsze są z połowy lat 90. Ciekawe ile teraz wyniesie OC za malucha, sporo ich jeździ po warmińskich wioskach. ;)
@Venzey: sprawdź w axa, w formularzu do wyceny można pokombinować.
Ja np. ustawiłem sobie że samochód stoi i jest użytkowany na obrzeżach miasta w którym defacto mieszkam i różnica była rzędu ~200 pln.
można polecieć po całości i wyszukać jakąś wieś na wschodzie polski i jest jeszcze taniej.
@fegwegw: stare samochody dobrze serwisowane i naprawdę zadbane są ok...kolega przesiadł się ze starego renu clio do nowej toyoty avensis (fajne auto) ale jego pierwsze spostrzeżenie " widzisz te wszystkie światełka, wiesz że to wszystko może się #!$%@?ć" ...stare auta to jak żona bez bólu głowy, czujesz jakby to była twoja pierwsza dziewczyna
Nie wiem, może jestem troche oderwany od rzeczywistości bo nie zarabiam 1400 na rękę, ale czy w Polsce serio jest taka bieda, że jest rzesza ludzi rozważających kupno 15/20 letniego auta? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
stare samochody dobrze serwisowane i naprawdę zadbane są ok...


@quayth: Spokojnie, wykopki jak pelikany łykają europejską propagandę sukcesu wyznaczaną rocznikiem pojazdu, a nie jego stanem technicznym. Dalej uważa się że każdemu bardziej przystoi nowa Dacia Logan z salonu w podstawie niż 15-letnie, w pełni zadbane i serwisowane auto. bo nikt się nie interesuje jego faktycznym stanem technicznym, tylko powtarza ślepo tę śpiewkę o tym jak 10 letnie auto staje się zagrożeniem