Wpis z mikrobloga

Nie myślałam, że tu napiszę. Może są jakieś mireczki z #gdansk którzy szukają pracownika? od grudnia będę bezrobotna. Moje szukanie pracy nic nie daje (póki co szukałam w zawodzie - jestem po Mechanice i Budowie Maszyn i po Edukacji Techniczno-Informatycznej, pracowałam jako inżynier projektant). Chcę zarobić na utrzymanie mieszkania w sumie i nadal szukać pracy w zawodzie. W tym tygodniu będę roznosić CV po sklepach. Ktoś coś? #praca #trojmiasto
  • 141
  • Odpowiedz
@wuut niebdo końca się zgodzę. Jak przegląda się dużo cv to zdjęcie potrafi lepiej zapamiętać doświadczenie+twarz, nawet jeśli wygląd nie ma żadnego znaczenia. Po prostu łatwiej "złożyć soboe w głowie" obraz takiego kandydata i wryć go sobie w pamięć.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: też zastanowiłbym się nad tym myślistwem. Dla mnie spoko, ale komuś może się to nie spodobać - przeglądając kilka podobnych CV takie detale mogłyby zadecydować. A jeśli szydło z worka wyjdzie nieco później - nikt Cię raczej z pracy nie wyrzuci z tego powodu.
Kiedyś dostałem CV z zainteresowaniami "astrologia i zjawiska paranormalne". Choć poza tym CV dość ogarnięte, to mając do wyboru kilka porównywalnych odpadło niestety jako pierwsze(
  • Odpowiedz
@hellyea: gadałem w kilkoma rekruterami z większych firm (IBM, HP, Dell - uniwerek zaprosił) i każdy odradzał dawanie zdjęć, więc powtarzam czego się nauczyłem. ja ani razu nie wysłałem CV ze zdjęciem, a problemu ze znalezieniem pracy nie miałem
  • Odpowiedz
@szanowny_pan_andrzej: ludzie bywają różni - np. bede sie starac na okresie probnym jak cholera itp a nie przedluza bo jestem mysliwym - wiec lipa... a mam tez szanse ze trafie na kogos kto sie tym interesuje (osttanio tak mialam jak rekrutację robiłam)
  • Odpowiedz
@wuut u mnie rekruterzy mieli odwrotne zdanie, ja również. Ale wg mnie to pomaga rekruterowi i brak zdjęcia nie jest wg mnie minusem, ot takie 'ok' jak jest. Jeśli ktoś odradza to już słabo, bo niby czemu miałoby to zaszkodzić?
  • Odpowiedz
@hellyea: może w Polsce inaczej to wygląda, poza jest raczej jest podejście by nie oceniać osoby na podstawie wyglądu/wieku (dlatego też się nie podaje)/płci itd. ważne są fakty - dla mnie to jest właśnie logiczne podejście
  • Odpowiedz
@wuut dlatego powiedziałam, że to pomaga zapamiętać kandydata, utrwalić, ale o noczym nie świadczy, więc nic złego jak fotki nie będzie. Ale to też zależy od przemiału cv- im mniejszy (np. wyższe stanowiska) tym większy ma to sens. Przy dużym przemiale jak np. na produkcjo i tak to nie pomoże.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: nie podoba mi się nowa wersja. Zbyt tak- nowokorporacyjny szablon. Jak znam tą branże (a znam) to tutaj wystarczy zwykłe, czytelne cv bez jakichś fajerwerków i kolorów.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Nie słuchaj ludzi krzyczących o lipnych zainteresowaniach. Sam trochę się tym zajmowałem i powiem Ci, że w firmach, w których Twoje CV będzie przeglądał mężczyzna może Cię wziąć na rozmowę nawet z ciekawości. Kobiety bardzo często sprawdzają też Facebooka, więc zweryfikuj jak wygląda Twój profil dla obcych.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Do gier MMO nie przyznałbym się rodzinie, a co dopiero potencjalnemu pracodawcy. Chcesz tłumaczyć ludziom związanym z konstrukcja maszyn / kontrola jakości / pudelkami z HRu, co to jest raid, gang i kto to jest jungler? Poza tym tracenie wielu godzin dziennie na gry komputerowe raczej średnio rokuje wobec pracownika - "zamiast się uczyć, to gra jak dzieciak". Gdybyś szukała pracy "na pewniaka" jak rasowy wykop.pl 15k+, gdzie ludzie
  • Odpowiedz