Wpis z mikrobloga

Długo wahałem sie z napisaniem tego wpisu, w końcu dziś, po wielu miesiacach życia w strachu i złożeniu zawiadomienia na Policji, mogę o tym napisać jawnie i otwarcie - przez ponad trzy lata byłem tu prześladowany i szykanowany przez pewną grupę, o sympatiach wyraznie faszystowskich.
Nie bedę wymieniał ich z imienia i nazwiska, bo mysle że wszyscy zapewne wiecie o kogo chodzi. Jest ich wielu, zmawiaja sie na Slacku, działają pod szyldem gwiazdy Dawida i tęczowej flagi, mają powiazania z moderatorami forum, to własnie dzieki nim zdobyli moje stałe IP i namierzyli moj adres zamieszkania.

Tym co przesądzilo o moim losie na forum i sprowokowało tych katów, był chyba fakt, że jestem osobą heteroseksualną, i nigdy nie wstydziłem sie ani nie kryłem mojej słabości do kobiet. Mało tego, na nieszczescie dla siebie urodziłem sie jako osoba biała, a moi rodzice ochrzcili mnie w obrzadku chrzescijanskim. Szkola, gimnazjum, studia - jakos udało mi sie przetrwać ten czas bez wiekszego uszczerbku psychicznego, mój dramat zaczal sie kilka lat temu, gdy zalozylem konto na portalu wykop.

Poczatkowo zaczepki miały charakter niewinny i przybrały formę zaczepek słownych : "heterodewiant" , "heteryk", "białasek", "nacjozwierze", "katuszka". Ignorowałem je by nie dawać satysfakcji oprawcom.

Z końcem 2015 roku, przesladowania nasiliły się, wówczas to zbanowano permanentnie niemal wszystkich moich przyjaciól tu, a ja sam dostalem kilkutygodniowego bana.

W ciągu ostatnich kilku miesiecy ataki osiagneły apogeum - agresorzy, jawnie już i z pomocą moderacji zaczeli tępić takich jak ja i utrudniać im życie na forum. Ciągly stalking, usuwanie znalezisk i wpisów, kasowanie komentarzy, przytyki co do mojej rodziny, groźby karalne, wykorzystywanie wizerunku mojej zony i dziecka do tworzenia prześmiewczych memów. Powiedzialem dość i zgłosiłem sprawe na Policje.

Pisze ten post aby zachęcić takich ludzi jak ja, do składania zawiadomien o popelnieniu przestepstwa. Pisze byscie podobnie jak ja, przestali sie bać i przerwali tą zmowę milczenia. Ci ludzie nie są bezkarni, a biorac pod uwage fakt, że w dzisiejszych czasach nawet screen moze byc dowodem w sprawie, mozecie byc pewni ze po zlozeniu zawiadomienia, spotkaja tych ludzi konsekwencje karne.

Minął miesiac od dnia zlozenia pierwszego zawiadomienia. Moja rodzina powoli odzyskuje radosc z zycia, moja żona znów sie usmiecha i nie boi wychodzić z dzieckiem na spacer. Cały czas dostajemy obelżywe wiadomosci, ale mam nadzieje ze to sie juz wkrótce skonczy.

Narazie zlozylem wstepne zeznania, we wtorek znów jestem umówiony na spotkanie i zloże wniosek o sciganie z urzedu najbardziej aktywnych dręczycieli z artykulu 190 KK.

#feels #gorzkiezale #cyberprzemoc #stalking #moderacjacontent #4konserwy #anonimowewyznania #truestory
n.....a - Długo wahałem sie z napisaniem tego wpisu, w końcu dziś, po wielu miesiacac...

źródło: comment_e6qKMsJ9L8P9yocXtX1K3b7S0EOTLtcM.jpg

Pobierz
  • 2