Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego czasami na CV jest prośba o własnoręczny podpis ? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niektóre firmy zatrudniają psychografologów, żeby po podpisie poznać np. osobowość kandydata i rozważyć jego zgłoszenie na pożądane stanowisko.

Po moim kursie psychografologa, który ukończyłam kilka lat temu postanowiłam podzielić się z wami niektórymi ciekawostkami, które nie ukrywam, chętnie wykorzystuję w życiu XD

Oczywiście to tylko niewielka jego część:

Duża siła nacisku na długopis podczas pisania - osoba nadpobudliwa.
Jeżeli osoba pisząca na na czystej białej kartce pisze niedokończone okrągłe literki to znaczy, że jest wygadana.
Jeżeli margines z lewej strony podczas pisania na całej kartce u dołu się poszerza tzn. że taka osoba nie jest oszczędna.
Pisanie literek oddzielnie świadczy o wysokiej inteligencji.
Zaczynając robić notatkę, margines pionowy, przestrzeń od początku kartki, oznacza szacunek do wygłaszającego, prowadzącego.
Jeżeli litery dolnego poziomu są domknięte i pisane mocno i do końca, to taka osoba ma ochotę na seks (to ostatnie dotyczy kobiet, u panów po pisowni nie da się tego określić ) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Link dla zainteresowanych by poczytać trochę więcej na temat psychografologii, na przykład tutaj:

http://wartowiedziec.org/index.php/pracownik-samorzadowy/styl-ycia/9795-charakter-pisma-zwierciadem-osobowoci

Pełna analiza charakteru pisma jest oczywiście płatna, ale ja się tym nie zajmuję, więc nie piszcie do mnie :P

Podstawowa wiedza psychografologii jest całkiem przydatna, polecam. Enjoy ^^

#topsecret #ciekawostki #psychografologia
  • 137
  • Odpowiedz