Wpis z mikrobloga

Mirki, ale dzisiaj zgasiłem jednego senior developera lepiej niż okres płonący konar xD

Przyszedł taki jeden na rozmowę, cwaniak w ząbek czesany, w londyńskim city zapracowany i myślał, że jest Bogiem. Opowiadał, jakie to wielkie projekty, jakie wielkie pieniądze, że w Polsce jak w lesie, że on by tu nie wrócił, bo Polska go męczy, a on programuje, a tu wszyscy w Polsce robole z montowni i już myślał, że ma tę robotę, ale trafił gorzej niż łoniak pomiędzy zęby. Trafił na mnie.

Gdy wystrzelał się już ze swoich wszystkich uwag i utyskiwań, przyszedł czas na moje pytania.

- Wskazówki zegara ustawione są na 12:00. Dużą wskazówkę przesuwamy o 90 stopni w prawo. Która jest teraz godzina? - pytam.
- To banalne. Jest 12:15 - odpowiada tak od niechcenia, jakby odganiał się od jakiejś natrętnej muchy.

I wiecie co ja wtedy?

Z pełną powagą wskazuję na zegarek znajdujący się na ścianie i odpowiadam:

- Niestety nie, proszę Pana. Jest 9:37. W Polsce może jak w lesie, ale przynajmniej umiemy godzinę odczytywać. Nie marnuję już Pana cennego czasu, żegnam - odpowiedziałem z uśmiechem i wyszedłem z sali.

Mina tego senior debilopera bezcenna.

#coolstory #truestory #pracbaza #wroclaw #heheszki #humor #programowanie #patologiazewsi
  • 305
I moim zdaniem mogłeś w lepszy sposób mu podziękować, nawet jeśli faktycznie był bucem


@sokytsinolop: Mogłem i powinienem, ale cóż czasem dochodzę do wniosku, że chama kwiatkiem kultury nie nauczysz (mówię ogólnie, nie konkretnie o tym przypadku).

Nieumiejętność oddzielenia wiedzy merytorycznej od prywatnych poglądów na temat rynku nie stawia Ciebie w najlepszym świetle.


@Berbelucha: Posiadam taką umiejętność, nie wiem z czego to wywnioskowałeś. Nigdzie nie napisałem, że gość nie jest
I też się mylisz. Nie sprecyzowałeś gdzie godzina. Jest miejsce na świecie, grzie ta godzina była.


@Ragnarokk: Nie, to Ty mylisz się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Strefy czasowe przeskakują o godzinę, więc gdzieś była wtedy 12:37, ale nigdzie 12:15, no chyba, że myślisz o fizyce kwantowej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
@gonzollo wywnioskowalem to z Twojej opowieści. Każdy na rozmowie stara się pokazać "co to nie on". Mi również nie raz zdarzało się oceniać rynek bądź hindusow w trakcie takich rozmów. I nigdy nie zdarzyło mi się takie coś. Za mała wiedza, zbyt duże oczekiwania finansowe ale nigdy na szczęście nie trafiłem na tak nieprofesjonalne zachowanie. Dla postronnej osoby to wygląda tak jakbyś zazdroscil mu osiągnięć i wiedzy i ot udupil go dla
Szukałem człowieka do zgranego zespołu,

Nie była to może z mojej strony super błyskotliwe, ale cóż, musiałem improwizować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@gonzollo: Więc wystarczyło mu powiedzieć że zaprezentowane cechy charakteru nie pasują do istniejącego zespołu, a nie bawić się jak dzieciak w gimbazie z podchwytliwymi pytaniami.
Zasada 1. Jeśli piszesz w swojej wypowiedzi o fizyce kwantowej, to piszesz błędnie. Od kiedy takie coś jak czas astronomiczny to fizyka kwantowa?

Czas zaś to moiże być strefa czasowa, może być czas słoneczny. Nie uściśliłeś, więc można interpretować jak się chce


@Ragnarokk: Nie zesraj się xD

Czas słoneczny to jakiś sztuczny twór, niepełnosprawne dziecko czasu strefowego (chociaż pewnie wcześniej było na odwrót) i podawanie czasu słonecznego, to jeszcze większy absurd
@gonzollo: Ty tak serio czy to bait?
Jak serio to powinieneś zostać odsunięty mireczku od rekrutacji.
Celem rekrutacji jest znalezienie miśka do roboty za jakieś tam określone pieniądze a nie leczenie kompleksów czy nawet oranie debila i cwaniaka. Nie ten cel.
A jak koleś mało fajny to trzeba wyraźnie zaznaczyć, że np. technicznie ok, ale poza tym to cham i cwaniak i go nie chcemy.
@gonzollo: Siebie zaorałeś nie programistę. Jeżeli nie chciałeś go w zespole trzeba było przeprowadzić profesjonalną rozmowę tak jak z każdym kandydatem, a potem dać mu odpowiedź, że nie pasuje i tyle.

Pytanie, które zadałeś miało poprawną odpowiedź, którą on podał i gdyby to było pytanie programistyczne, a odpowiedź podana przez programistę inna niż przewidziana (ale nadal poprawna) to zaznaczasz mu wtedy w formularzu, że źle odpowiedział? Twoje próby udowodnienia, że pytanie