Wpis z mikrobloga

Mirki, ale dzisiaj zgasiłem jednego senior developera lepiej niż okres płonący konar xD

Przyszedł taki jeden na rozmowę, cwaniak w ząbek czesany, w londyńskim city zapracowany i myślał, że jest Bogiem. Opowiadał, jakie to wielkie projekty, jakie wielkie pieniądze, że w Polsce jak w lesie, że on by tu nie wrócił, bo Polska go męczy, a on programuje, a tu wszyscy w Polsce robole z montowni i już myślał, że ma tę robotę, ale trafił gorzej niż łoniak pomiędzy zęby. Trafił na mnie.

Gdy wystrzelał się już ze swoich wszystkich uwag i utyskiwań, przyszedł czas na moje pytania.

- Wskazówki zegara ustawione są na 12:00. Dużą wskazówkę przesuwamy o 90 stopni w prawo. Która jest teraz godzina? - pytam.
- To banalne. Jest 12:15 - odpowiada tak od niechcenia, jakby odganiał się od jakiejś natrętnej muchy.

I wiecie co ja wtedy?

Z pełną powagą wskazuję na zegarek znajdujący się na ścianie i odpowiadam:

- Niestety nie, proszę Pana. Jest 9:37. W Polsce może jak w lesie, ale przynajmniej umiemy godzinę odczytywać. Nie marnuję już Pana cennego czasu, żegnam - odpowiedziałem z uśmiechem i wyszedłem z sali.

Mina tego senior debilopera bezcenna.

#coolstory #truestory #pracbaza #wroclaw #heheszki #humor #programowanie #patologiazewsi
  • 305
  • Odpowiedz
@gonzollo: zasugerowałes mu taka odpowiedź więc się nie dziw że błędnie odpowiedział
Zresztą jeśli faktycznie był dobry to szanuje taki lekko bucowaty styl życia, a ty prawdopodobnie wyolbzymiles
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: myślę, że senior developer powinien potrafić wyłapać takie pułapki, tym bardziej, że użyłem słowa "teraz". Przecież gdyby chodziło faktycznie o odpowiedź 12:15, to byłoby pytanie na poziomie gimbazy, więc skoro wziął je na poważnie, to albo sam jest mało rozgarniętych, albo za mało rozgarniętych uważa całą resztę.
  • Odpowiedz
@gonzollo: myślę że senior developer powinien programować a nie zastanawiać się czy pytanie na rozmowie jest na serio czy na żarty. Nie mniej jednak firma przez ciebie straciła potencjalnie dobrego kandydata na programistę, gratuluję świetna robota. Ale przynajmniej zaorales go aż miło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: no treść jednoznacznie sugerowała o godzinę po zmianie w zagadce. była 12:00, zmieniono godzinę i jaka jest teraz. ja się głowiłem o co w tym chodziło xD myślałem że to może jakieś podchwytliwe i kąt jakoś tworzy inną godzinę. jeżeli zapytał dosłownie tak jak napisał, to nie wiem jak można było to wyłapać.
  • Odpowiedz
@gonzollo: pracowałem w pewnej warszawskiej agencji interaktywnej w której proces rekrutacyjny trwał prawie cały dzień i składał się między innymi z:

- zagadki logicznej typu "ile twarzy widzisz na obrazku"
- kilku zagadek na logiczne myślenie
- testu predyspozycji zawodowych
- testu na pamięć (patrzysz minutę na narysowaną scenkę po czym odpowiadasz na pytania w stylu "ile
  • Odpowiedz
Wskazówki zegara ustawione są na 12:00. Dużą wskazówkę przesuwamy o 90 stopni w prawo. Która jest teraz godzina?


@PrzegrywWykopek: Dosłownie. Przecież spytałem, która jest TERAZ godzina, a nie którą godzinę wskazuje ten zegarek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mniej jednak firma przez ciebie straciła potencjalnie dobrego kandydata
  • Odpowiedz
@gonzollo: no spoko, zegar wskazywał na 12:00 (czas przeszły), zmieniono godzinę na 12:15. która jest teraz godzina? ty nie zapytał jaka jest aktualnie godzina, tylko użyłeś złośliwie języka polskiego i zasugerowałeś odpowiedź na zagadkę
  • Odpowiedz