Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Mam w domu #internet światłowodowy z #orange razem z funboxem 2.0 (który robi za router).
Do tego mam TV philips 49PUS6561 ze smarttv połączony z laptopem przez HDMI, a do niego mam podłączony dysk zewnętrzny (trochę już leciwy i być może zbyt wolny), na którym trzymam jakieś filmy i muzykę.
Chciałbym żeby ten dysk robił za jakiś serwer albo coś takiego, żebym nie musiał puszczać filmów/muzyki przez laptopa do TV. Jak najlepiej to wszystko podłączyć, niezbyt dużym kosztem? Jak podłączam dysk bezpośrednio do funboxa, to tv i tak go nie widzi, a w dodatku działa mega wolno (nie wiem czy to wina funboxa czy wieku dysku).
Ktoś coś? #elektronika
  • 9
@ptasiek2: mogę, ale wtedy jak bym chciał z kompa zgrać coś na dysk, to muszę go przepinać. A mi chodzi o znalezienie takiego złotego środka. Dodam, że dysk jest w ciągłym użyciu, trzymam tam jakieś mniej ważne dokumenty, zdjęcia itp.
@ladzik: Mam NSA320 Zyxela, z kilkoma dyskami - działa super 24h/dobę leci ciągle na niego około 30mbit z kamer IP + normalne pliki, przy gigabitowej sieci wyciąga niecałe 600Mbit. Konfiguracja jest banalna, sam NAS bez dysków około 300zł.