Wpis z mikrobloga

@Mesmeryzowany: i niestety to słuszna pogarda. Wiem z kilku miejsc od środka jak to działa. W straszny sposób marnowanie czasu i pieniędzy. Chybione inwestycje. Tam nikt nie myśli. Byle tylko jakoś wydać pieniądze, nie ważne jak i gdzie bo przecież państwo nie pozwoli na upadek publicznej instytucji. Dobry prywaciarz za te same pieniądze zrobi 3 razy więcej. Jeszcze tak przykład mi się przypomniał: koleżanka po architekturze, robią jakieś praktyki w urzędzie.
@tomwolf mam pełno znajomych informatyków, którzy bimbają a nie pracują, a wysokie hajsy są spowodowane tylko nadmiarem pracy. Cieszcie się dalej, póki możecie, tą pseudo wyższością, bo przecież nie każdy potrafi 90% czasu pracy spędzić na szukaniu rozwiązania w Google.
@neoster szwagier właśnie został testerem, dostał 4000 do ręki w trzeciej pracy w ciągu 5 miesięcy od kompletnego zera, więc speaks volume conieco o branży, ja na szczęście robię większe hajsy gdzie indziej, gdzie pracuje, a nie biorę pracy zdalnej, bo zapiłem. Tak jak kolega wyżej mówi, kiedyś się skończy eldorado, w zasadzie już powoli firmy częściej kontrolują pracowników zaglądając karty i zmuszając ich skanowania przy wyjściu na fajeczke, do kibelka, ale
@laminio: bo to takie januszowe #!$%@? xD dopóki nasza cywilizacja będzie się opierać na komputerach to programista, czy jakiś sprzętowiec od VHDL, czy cokolwiek pokrewnego będzie zawodem pewnym. Piszą, że się kończy, a po nowego iphona to się kolejki ustawiają xD aplikacje na tych telefonach to się pewnie same piszą. Systemy w samochodach, czy lotnictwie same się rozwijają.
@laminio: a po fejsbuczku trzeba jakąś grę odpalić, ale już się nudzi, a wyszedł nowy tytuł i kurcze grafikę ma lepszą, a mój złom wymagań nie spełnia :( Ciekawe skąd się to wzięło. Na to złożyła się praca inżynierów, którzy zrobili bardziej wydajny procesor graficzny no i jeszcze trzeba było oprogramowanie dopasować, może kompilator zmodyfikować, żeby kod wynikowy korzystał z nowych instrukcji, albo lepiej go zoptymalizował, jakieś testy. No i idą
Tak juz sie konczy cos ma sie konczyc od 10 lat i konca nie widac XD


@laminio: przecież już zaraz będa taakie programy w których będzie się wszystko wyklikiwać i programiści, devopsi, itd., wymrą śmiercią naturalną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaz ostatnio to chyba trochę przycichło, teraz modne jest taakie AI które będzie samo pisać kod, to też już za moment ( ͡° ͜ʖ ͡