Wpis z mikrobloga

Moje miasto #gdansk
Takie piękne.

#zdiz taki #!$%@?

Ale po kolei.

Poruszam się autem, które należy do mojego teścia. Jeżdżę w różne miejsca i w różnych miejscach parkuję. Często parkuję a i owszem w strefach płatnego parkowania, ale niewłaściwie oznakowanych (brak oznaczeń poziomych).
Jako świadomy i szanujący prawo obywatel nie poczuwam się więc do płacenia za parkowanie w tych miejscach.

I tutaj zaczyna się cała historia. Zebrało się trochę tych wezwań do uiszczenia opłaty za wycieraczką więc wystosowałem pismo do ZDiZ, że jako użytkownik danego pojazdu proszę o przesłanie zestawienia wystawionych wezwań wraz z dokumentacją fotograficzną. Po dłuższym czasie otrzymałem paczkę na którą grzecznie odpowiedziałem, że jedno z 9 jest zasadne. A pozostałe 8? Generalnie mogą sobie podetrzeć pupę i w zasadzie ich dochodzenie nosi znamiona przestępstwa z art. 286 KK.

I od tego czasu cisza aż do dzisiaj, gdy teściu otrzymał 9 wezwań do zapłaty :)

Iiiiii. Będzie zabawa, będzie się działo!

Jutro lecę złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa :)

Hihihi. A pieniędzy ode mnie i tak nie zobaczą.
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@komentarze: nie chodzi o śmierć frajerom tylko o przestrzeganie prawa. Prawo jasno określa zasady. W przypadku znaku D-44 rozporządzenie ministerialne stwierdza co następuje:
Znak D-44 ma wymiary ustalone dla grupy znaków dużych. Na znaku obok napisu „Postój płatny” wskazuje się
sposób wnoszenia opłaty za postój pojazdu samochodowego przez umieszczenie napisu lub symbolu parkometru,
karty zegarowej lub biletu. Jeżeli obowiązek wnoszenia opłaty za postój pojazdu samochodowego dotyczy okreś-
lonych dni roboczych lub godzin, pod napisem „Postój płatny” umieszcza się informację określającą zakres stosowania
  • Odpowiedz
Ja ze zgłoszeniem w sumie nie poszedłem ale minęło kilka dni i ekipa namalowała znaki poziome na całej mojej ulicy.Po 2,5 roku okradania kierowców.


@Fragles75: ta okradania. Efekt jest taki że wszędzie oszpecą miasto białymi kreskami i nadal będzie tak samo tylko że oszpecone bo ktoś się czepia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@GokuMK: " ta okradania. Efekt jest taki że wszędzie oszpecą miasto białymi kreskami i nadal będzie tak samo tylko że oszpecone bo ktoś się czepia ( ͡° ʖ̯ ͡°)"

O czym Ty człowieku piszesz? Tu nie chodzi o to czy coś jest oszpecone czy nie. Są takie przepisy a nie inne to stosujemy sie do nich wszyscy. Zarówno kierowcy jak i zarządca drogi. A jeżeli z jakiegoś powodu nie można namalować linii bo np jest stara zabytkowa kostka brukowa i konserwator zabytków nie wyraża na to zgody, no to sorry vinetou - nie ma takiego pobierania opłat za parkowanie.
I nie zrozum mnie źle; jesli chcą pobierać opłaty to zgodnie z prawem a nie na widzimisie.
Zresztą co ja Ci będę tłumaczył - wszędzie w miastach masz znaki poziome . Czy to przejścia dla pieszych czy obszary wyłączone z ruchu. Tego jest pełno. no chyba ze
  • Odpowiedz
Zarówno kierowcy jak i zarządca drogi. A jeżeli z jakiegoś powodu nie można namalować linii bo np jest stara zabytkowa kostka brukowa i konserwator zabytków nie wyraża na to zgody, no to sorry vinetou - nie ma takiego pobierania opłat za parkowanie.


@Fragles75: ależ tu nie chodzi tylko o to parkowanie bo co, okazuje się że oznakowanie poziome zrobione np: kostką, bardzo popularne w zabytkowych czy prestiżowych lokalizacjach, jest nielegalne?
  • Odpowiedz
Tablica (znak D44) NIE MUSI miec podanych godzin jeśli np jest płatny calodobowo. Na samym poczatku ustawy jest napisane:

"Znak D-44 ma wymiary ustalone dla grupy znaków dużych. Na znaku obok napisu „Postój płatny” wskazuje się sposób wnoszenia opłaty za postój pojazdu samochodowego przez umieszczenie napisu lub symbolu parkometru,karty zegarowej lub biletu. Jeżeli obowiązek wnoszenia opłaty za postój pojazdu samochodowego dotyczy określonych
dni roboczych lub godzin, pod napisem „Postój płatny” umieszcza się
  • Odpowiedz
@GokuMK: Nie pierwszy i nie ostatni idiotyczny przepis aleDura lex, sed lex Dopóki taki przepis obowiązuje dopóty należy go przestrzegać. I albo malujemy oznakowania zgodne z rozporządzeniem i pobieramy legalnie opłaty , albo nie malujemy (bo bedzie brzydko, bo nie można , bo .......) i nie pobieramy opłat.
Prosta sprawa. A jak mi jaki urzędas próbuje wciskać głupoty to się go gasi pismami podpierając się obowiązującymi przepisami. U mnie
  • Odpowiedz
@sulkov: Dla upewnienia chciałbym dopytać : https://www.google.pl/maps/@50.1419502,19.4007566,3a,75y,317.86h,66.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgEPO3YLxHacHHALIJvgUbA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl tutaj po prawej stronie jest nielegalnie a po lewej legalnie?
Dodatkowo tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.1418174,19.4009324,3a,59.5y,206.18h,72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYhgIUtOAg0f3yc7aG-NV4A!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl po lewej stronie także jest nielegalnie?
Szanuje Cie kolego w opór!Pisz szczegóły z calej akcji , czym więcej podasz informacji tym łatwiej będzie dla mnie zając się tymi kryminalistami.
  • Odpowiedz
@Fragles75 @sulkov
Bardzo interesujący wpis, czekam na rozwój wydarzeń oraz kibicuję za zwycięstwem.

a jak to wygląda w przypadku parkowania prostopadłego jak na załączonym fragmencie z google maps?
pomijam kwestię znaku, bo zdjęcie jest nieaktualne, ale linii postojowych nie
  • Odpowiedz
Fragles75 - duży szacun za rozpracowanie tematu z prawnego punktu widzenia.Wystarczy wczytać się w Twoje wyjaśnienia ze zrozumieniem i można temat ogarnąć
  • Odpowiedz
@tronez: Po lewej stronie są prawidłowo oznakowane (liniami poziomymi) a po prawej osobiście parkowałbym za free. Nawet zatoczki parkingowe muszą być obmalowane obowiązującymi znakami poziomymi a takich na podanym zdjęciu nie ma. Urzędnikom jest bardzo trudno przyznać się do błędu bo dla nich są to realne straty gdyby zaprzestali pobierania opłat. Dlatego niektórzy stosują taktykę nieuznawania wniosków o anulowanie opłat. bardzo często popierają się źle interpretując obowiązujące przepisy prawa. A
  • Odpowiedz