Wpis z mikrobloga

Moje miasto #gdansk
Takie piękne.

#zdiz taki c-----y

Ale po kolei.

Poruszam się autem, które należy do mojego teścia. Jeżdżę w różne miejsca i w różnych miejscach parkuję. Często parkuję a i owszem w strefach płatnego parkowania, ale niewłaściwie oznakowanych (brak oznaczeń poziomych).
Jako świadomy i szanujący prawo obywatel nie poczuwam się więc do płacenia za parkowanie w tych miejscach.

I tutaj zaczyna się cała historia. Zebrało się trochę tych wezwań do uiszczenia opłaty za wycieraczką więc wystosowałem pismo do ZDiZ, że jako użytkownik danego pojazdu proszę o przesłanie zestawienia wystawionych wezwań wraz z dokumentacją fotograficzną. Po dłuższym czasie otrzymałem paczkę na którą grzecznie odpowiedziałem, że jedno z 9 jest zasadne. A pozostałe 8? Generalnie mogą sobie podetrzeć pupę i w zasadzie ich dochodzenie nosi znamiona przestępstwa z art. 286 KK.

I od tego czasu cisza aż do dzisiaj, gdy teściu otrzymał 9 wezwań do zapłaty :)

Iiiiii. Będzie zabawa, będzie się działo!

Jutro lecę złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa :)

Hihihi. A pieniędzy ode mnie i tak nie zobaczą.
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sulkov:
W końcu. Inne miasta też tak próbowały cwaniaczyć, przegrywały we wszystkich instancjach i musiały malować. Ostatnio -- tuż za miedzą -- Gdynia.
Identyczna sytuacja -- w końcu trafili na kogoś, kto nie zapłacił, poszedł do sądu i miasto musiało ustąpić.
  • Odpowiedz
@Wloczykij2:
Art. 13b ust. 1 ustawy o drogach publicznych, zgodnie z którym opłatę pobiera się za postój pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, w wyznaczonym miejscu, w określone dni robocze, w określonych godzinach lub całodobowo.

A tu (http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D48C101E9B) masz wyrok NSA, który potwierdza, że opłatę pobierać można TYLKO za postój w wyznaczonych miejscach.
  • Odpowiedz
Bo #gdansk to takie piekne miasto :) w sumie zastanawiam sie jeszcze nad mozliwoscia popelnienia przestepstwa przez prezydenta miasta. Hmmmm. Chyba bedzie jeszcze weselej :)

Jest tu ktos obcykany w karnym? Ja to niestety pieprzony cywilista :(
  • Odpowiedz
@factorys: Nie ściągną. W każdym razie zawiadomienie o popełnienieniu przestępstwa przez Dyrektora ZDiZ oraz prezydenta miasta w poniedziałek leci do prokuratury.

Wezwanie do zapłaty, które wysłali jest zwykłym świstkiem papieru ponieważ:
a) zostało wysłane do niewłaściwej osoby
b) jest bezprzedmiotowe
c) nie zawiera wszystkich
  • Odpowiedz
@jacekmi: Ale ja się nie będę ciągał, ja tylko składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Reszta to już prokuratura. A jak prokuratura to Ziobro. A jak Ziobro to... Prezydent miasta Gdańska już od dawna jest ością w gardle pisowi :)
  • Odpowiedz