Wpis z mikrobloga

@janusz0: w pracy kolega wyśmiał ten pomysł, że niby starczy na pieluch. Ja oczywiście zawsze bronię PiSu i katolików, więc od razu, że starczy na dwa miesiące rehabilitacji. Koledzy stwierdzili że nie starczy nawet na dwa miesiące rehabilitacji. Więc opowiedziałem historię mojego brata - czterokończynne porażenie mózgowe i przykurcze mięśni, dwie godziny rehabilitacji na dwa miesiące i dziś jest normalnym człowiekiem, nie jeździ na wózku, nie pisze na klawiaturze ołówkiem przymocowanym
@janusz0: W pewnych regionach świata były takie akcje że na upośledzone dziecko dostawało się od państwa zapomogę. Kobiety w ciąży wykorzystując sytuację piły alkohol na umór żeby rodzić chore dzieci. Jeden z wielu przykładów, gdzie program socjalny może stać się biznesem.
@schizotypowycynik: rehabiltować - tak! Ale po co zachęcać do rodzenia ludzi wymagających rehabilitacji?
W dłuższej perspektywie dawanie hajsu na rodzenie kalek spowoduje wzrost urodzeń kalek. Czy faktycznie to jest cel, do którego powinno dążyć państwo i społeczeństwo? Koszta (nie tylko finansowe) ogromne, profit? Zero.

Zależnie od kwot może dojść nawet do takich patologii, że podludzie będą skrobać zdrowe płody do skutku aż urodzi im się na kaleka byle tylko dostać hajs.
@szpongiel: wystarczy pić alkohol w ciąży i palić.
ale za pełną refundację rehabilitacji i leczenia głosów nie kupią.
Dam Ci radę. Jak chcesz zapomogę z mopsu na niepełnosprawne dziecko to rób jak katolicy z zachodniopomorskiego - za nóżki i główką o ścianę.